Голос-Інфо

Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 186
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 183
A+ A A-

Російська заначка Бахматюка

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Олег Бахматюк, що перебуває в досить непростому щодо фінансових зобов'язань становищі, схоже, готується втікати з України. І цілком можливо, що місцем передислокації "яєчного олігарха" будуть не респектабельні Відень чи Лондон, а дуже холодна (в усіх відношеннях) Москва, пише znaj.ua.

Тягар президента

Олег Бахматюк — персонаж надто хитрий, зухвалий і досить стресостійкий. Сказати, що проблеми з його агрофірмами, банками, кредитами та масою особистих зобов'язань якось особливо підломили франківського ділка, все ж не можна. Були часи, коли Бахматюка пресували і "чіткіші" хлопці, на зразок Фірташа. Були щодо Бахматюка і кримінальні справи, і втеча-пересидка у Москві, загалом, усяке довелося пережити.

До того ж, до своїх досить юних за бізнес-проектами такого рівня років у Бахматюка склалися деякі зв'язки, що дозволяють йому з усією купою проблем залишатися на плаву і навіть уникати реального кримінального переслідування. Той самий Юрій Косюк — далеко не остання особа в оточенні Порошенка, регулярно покриває бізнес-схеми прикарпатського олігарха.

Повільне піке

Інша справа, що Бахматюк все більше стає тягарем для оточення президента, так само, як і для всієї фінансової системи країни. Банкрутство VAB-Банку, який на осінь 2014 року за розмірами активів (більше 24 млрд грн) займав 16-е місце в Україні, — це був удар не лише по позиціях Бахматюка, але і по стабільності фінансової системи країни. Другий банк Бахматюка, "Фінансова ініціатива" (активи більш ніж на 19 млрд грн), пішов у рознос (разом із зобов'язаннями інвесторам) уже в середині 2015 року. Підсумок — 400 тисяч вкладників виявилися поза справами, а держава ще й провела рефінансування цих банків на 14 "з копійками" мільярдів гривень. Бахматюк устигає вивести весь рефінанс на кредитування саме своїх численних компаній (тобто собі в кишеню), і тільки тоді банки були оголошені банкротами.

Схема далеко не витончена, але Бахматюк навіть на банкрутстві власних банків, кинувши паралельно і вкладників, і державу, не зумів утримати короткострокового профіту. Новим проблемним місцем олігарха стає його ж агрохолдинг "Укрлендфармінг", на який Нацбанк намагається накласти арешт. Відомство Гонтаревої подало до Печерського суду позов ще у вересні 2015 року, і тільки в самому кінці жовтня 2016-го актив Бахматюка, що оцінюється в 1,2 млрд грн, виявився під арештом. Втім, Державна виконавча служба на цьому етапі відмовляється з формальних причин відкривати провадження, що побічно вказує на кришування від згаданого вже Косюка.

І, проте, це вже не дзвінок для Бахматюка, а справжній дзвін, який дуже наполегливо б'є на сполох. НБУ — це вотчина Петра Порошенка, і Гонтарева без відома президента "гасити" хай і олігарха, що зарвався, точно б не стала.

Але, що характерно, проблему для Порошенка Бахматюк зараз створює не стільки фінансово-збиткову, скільки репутаційну. Так, схеми Бахматюка тільки з одним рефінансом його банків нанесли державі збитків утричі більше, ніж горезвісні "газові схеми" активно переслідуваного сьогодні нардепа Олександра Онищенка.

Для прикладу, якщо Онищенко за звинуваченнями НАБУ наніс державі збитку на 3 млрд гривень, то Бахматюк по усіх своїх напрямах вдесятеро більше. Але в гру "роздягни Онищенка", так чи інакше, залучені усі піар-служби АП, НАБУ і САП, тоді як Бахматюка публічно поки що ніхто особливо не чіпає. Але саме "поки що".

Російський слід

Те, що Бахматюк завжди створював виключно фінансово-кредитні піраміди, внаслідок чого увесь його бізнес виявився мильною бульбашкою — тільки один бік медалі. На цей самий бік медалі можна повісити хронічне невміння бізнесмена працювати з кадрами. Практично кожне інтерв'ю з топ-менеджерами, що колись працювали в структурах олігарха, а також численні форуми, на яких пишуть десятки людей найрізноманітних професій, поголовно відгукуються про Бахматюка край негативно. Погодьтеся, це симптоматично і багато в чому пояснює такий феноменальний безлад у бізнесі прикарпатського олігарха.

Однак є ще інший бік медалі, який несподіваним чином наштовхнувся на геополітичну реальність наших днів. Стратегічне невміння прораховувати розвиток власного бізнесу призвело до того, що Бахматюк де-юре втратив свої активи в Донбасі і Криму. Адже, що показово, сьогодні вони працюють і навіть дають левову частину доходів олігарху. Наприклад, у Криму за Бахматюком закріплені 12 тис. га земельних угідь, завод із переробки рису, зернові комплекси, склади та інший "інвентар", який дотепер активний. Вартість тільки кримських активів Бахматюка перевищує 200 мільйонів доларів. Але найголовніше, це успішно інтегровані до структури російського АПК активи, що приносять доходи.

Недурно бізнес Бахматюка працює і в самопроголошених "ЛНР/ДНР". Там птахофабрики івано-франківского олігарха успішно реалізовують продукцію (в тому числі і з виходом до сусідньої Ростовської області), а також регулярно виплачують податки місцевій владі.

В результаті складається цікава ситуація. На території "континентальної України" Бахматюк кинув усіх, кого тільки можна, — приватних інвесторів, вкладників власних банків, державу, а на "відсіченій Україні" у нього все в шоколаді. Більше того, бізнес "за поребриком" Бахматюка прозорому аудиту не піддається, що дозволяє прикарпатському олігархові прикидатися бізнесменом, що "попав на гроші". З біса зручно.

І тепер це дозволяє олігарху заводити свої "терки" з Миколою Азаровим, що втік до Москви, а також екс-міністром Федором Ярошенком, які саме "яєчному олігархові" намагаються перепродати за вигідною ціною через кіпрські офшори птахофабрику під Броварами. Навіщо пропадати активу, хай і з сумнівними власниками?

По суті кажучи, в цих рухах Бахматюка і закладені репутаційні загрози особисто для Порошенка. Бахматюк в українських реаліях не лише перетягнув із держбюджету на себе мільярди гривень. Немає у нього особливих перспектив і на Заході. В Англії Бахматюк зумів добитися реструктуризації євробондів на 200 млн дол., але це тільки відтермінує крах його фіктивного бізнесу ще на кілька років. А в цей самий час Бахматюк переводить свій основний капітал до Росії, створюючи там для себе юридичне підстрахування.

Ближче до президентських виборів схеми Бахматюка спливатимуть усе активніше. Бунт почнуть і обдурені вкладники, і співробітники, що втратили роботу, і просто пенсіонери, які через таких ось бахматюків вимушені тепер жити в умовах інфляційної гривні.

І тоді постануть питання, а хто просунув такий рефінанс завідомо банкам-банкротам? Хто з найближчого оточення Порошенка прикривав піраміди хитрого франківського діляги?

Нарешті, хто регулярно заробляє на бізнес-схемах у Криму і "ДНР/ЛНР"? Це все питання, які почнуть ставити не франківському шулерові. Він якраз і не публічний, з нього як з гуся вода, і на той час він цілком собі може сидіти десь на Рубльовці.Питання ставитимуться Петру Олексійовичу. І саме тому він зараз грає на випередження. Цілком імовірно, у втікача Олександра Онищенка незабаром з'явиться новий компаньйон. Але навряд чи Бахматюк відсиджуватиметься в Лондоні, тому що він там теж усім заборгував.

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  vk-new  fc  od  tweet

Вхід

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.