Голос-Інфо

Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 150
A+ A A-

Прокуратура Києва перевірить главу НБУ на предмет державної зради

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Апеляційний суд Києва зобов'язав столичну прокуратуру відновити досудове розслідування відносно голови Нацбанку Валерії Гонтарєвої на предмет наявності в ній другого (крім українського громадянства). У зв'язку з цим їй висувалися звинувачення у державній зраді.


Про це йдеться у його постанові №11сс/796/466/2017, який опинився в розпорядженні UBR.ua.
Розслідування Прокуратури м. Києва про наявність у Гонтарєвої подвійного громадянства було розпочато 27 березня 2015 р. і завершено в найкоротші терміни — 27 травня того ж року. В цей день старший слідчий слідчого відділу Прокуратури Роман Салков прийняв постанову про закриття справи.
Слідчий зробив висновок, що державна зрада, в якій звинувачувалася Гонтарєва через підозри про наявність паспорта іншої країни (крім України) не мала місця. У своїй постанові він підкреслив, що заявник — адвокат Ростислав Кравець — не надав жодних підтверджень про нанесення шкоди громадянам України і доказів того, що було допущено кримінальне правопорушення. Нагадаємо, що в нашій країні заборонено подвійне громадянство: воно карається строком позбавлення волі до 15 років з конфіскацією майна.
Однак апеляційний суд заперечив слідчому, підкресливши, що заявник не зобов'язаний збирати доказову базу або надавати прокурорам які-небудь докази. Це прерогатива правоохоронців. Судова колегія постановила, що проведене слідство було неповним і справа не була забезпечена всією необхідною інформацією.
Наприклад, суд зазначив, що в матеріалах кримінального провадження міститься запит слідчого в Державну міграційну службу, який датований 4 липня 2015 р., в той час як саму справу було закрито столичною прокуратурою 27 травня того ж року.
Також судді помітили, що слідчий жодного разу не викликав на допит саму Валерію Гонтареву. Що, ймовірно, тепер доведеться зробити прокурорам. Адже судова постанова не підлягає оскарженню, і розслідування доведеться відновити.
Нагадаємо, що починалася історія з запиту адвоката Кравця в центральний апарат Нацбанку: він просив уточнити, чи є у Валерії Олексіївни кіпрський або будь-який інший паспорт, крім українського, як писалося в ЗМІ три роки тому. Коли йому офіційно відмовили в наданні інформації з посиланням на конфіденційність, він ініціював відповідне розслідування.
«Зрозуміло, я продовжу стежити за прокурорським розслідуванням, яке, як підтвердив суд, не велося належним чином, і було проведено «для галочки». Якщо слідчий продовжить формально підходити до своїх обов'язків, то буду змушений клопотати про призначення нового слідчого, і залучення даного слідчого до відповідальності за халатність. Вважаю, що громадяни України мають право все знати про підданство керівника Нацбанку. Ця людина не тільки щодня контролює курс гривні, але і впливає на розміщення золотовалютних резервів країни. Резерв, як відомо, розміщується за межами України, і хочеться бути впевненим в тому, що розміщується він в інтересах громадян, а не іншої країни» , — сказав UBR.ua Ростислав Кравець.

Джерело: INFOKAVA

 

Останнє редагування

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  vk-new  fc  od  tweet

Вхід

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.