Голос-Інфо

A+ A A-

З 1 липня українців чекає сплата ще одного податку

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

З 1 липня українцям доведеться заплатити за житлову площу понад норми. Ставки податку, а також площу нерухомості, за яку не треба платити, визначає місцева влада.

Про це повідомляє Infokava.com з посиланням на pl.com.ua

Також відомо, що нарахують податок з урахуванням мінімальної зарплати в розмірі 1378 гривень, а ставка податку буде коливатися від 0 до 3% від мінімалки.

Нагадаємо, що в кінці 2015-го нардепи внесли зміни в Податковий кодекс (закон №909), згідно з яким податком обкладаються не тільки житлові квартири та будинки, а й сараї, гаражі, погреби, літні кухні і т. д. Хоча більшість міськрад встановили нульову податкову ставку на господарські будівлі.

Заплатити українцям доведеться за житловий будинок, прибудову до будинку, квартиру, кімнату у комуналці, будинок на дачі.

Податок не доведеться платити за нерухомість у зоні відчуження, гуртожитки, аварійне житло. Також податок не будуть сплачувати сироти, одинокі матері, які виховують дитину з інвалідністю.

Також платити не потрібно за такі об'єкти, як:

— об'єкти нерухомості, що належать державі або територіальним громадам;

— об'єкти нерухомості в зонах відчуження та безумовного відселення;
— дитячі будинки сімейного типу;
— об'єкти житлової нерухомості, які належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими батьками
— гуртожитки;
— будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств;
— будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності;
— об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, що перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємства.

Закон встановив, що податок на нерухомість не потрібно платити за квартири площею менше 60 квадратів і на будинок менше 120 квадратів.

Також зазначається, що до 1 липня податкова служба розішле рішення-повідомлення та квитанції з сумами податку. Заплатити потрібно не пізніше 28 серпня. Податок треба буде сплачувати раз на рік. Якщо громадянин сплатить платіжку у вересні, то йому доведеться заплатити штраф у розмірі 10% від податку, якщо ж у жовтні – 20%.

Останнє редагування

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  vk-new  fc  od  tweet

Вхід

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.