Голос-Інфо

A+ A A-

Енергетична безпека є одним із пріоритетів стратегічного партнерства України та США

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Посол України в США Валерій Чалий разом з президентом американської компанії Holtec International Крісом Сінгхом, губернатором штату Нью-Джерсі Крісом Крісті та заступником помічника Міністра енергетики США з питань міжнародного співробітництва в ядерній сфері Едвардом МакГіннісом взяв участь в офіційній церемонії відкриття «Holtec Technology Campus» в штаті Нью-Джерсі, де розміщено технологічний центр та нові виробничі потужності компанії.

Під час свого виступу Валерій Чалий зазначив, що співпраця у сфері енергетичної безпеки є одним із пріоритетів стратегічного партнерства України та США. Американська компанія Holtec є надійним партнером України у таких важливих проектах, як будівництво безпечного сховища відпрацьованого ядерного палива (ВЯП) з Чорнобильської АЕС та централізованого сховища ВЯП для потреб Хмельницької, Рівненської та Південно-Української АЕС.

Реалізація цього проекту має забезпечити незалежність від Росії, яка зараз все ще приймає на тимчасове зберігання ВЯП з українських АЕС, а також заощадити значні кошти, які витрачаються на послуги зі зберігання ВЯП АЕС України.

Посол Валерій Чалий також провів окрему зустріч з пезидентом Holtec Intеrnational Крісом Сінгхом, під час якої сторони обговорили перспективи виробничої кооперації, зокрема виробництва продукції компанії на території України із залученням можливостей вітчизняного промислового комплексу та українських фахівців.

З метою подальшого обговорення деталей реалізації спільних проектів в США продовжує роботу українська делегація на чолі з Президентом НАЕК "Енергоатом" Юрієм Надашковським.

Джерело usa.mfa.gov.ua

Останнє редагування

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  vk-new  fc  od  tweet

Вхід

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.