Голос-Інфо

A+ A A-

Добрі поради які допоможуть в шкільному житті вашому школярику!

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Які спогади спливають у тебе в пам'яті, коли ти думаєш про школу? Перше вересня, веселі дітлахи, дружний клас, друзі на все життя... У багатьох, на жаль, все зовсім не так. Мої спогади про шкільне життя зовсім не райдужні. Для мене школа завжди була тягарем. І навіть не так через навчання і домашніх завдань, як з-за проблем з однолітками і соціалізацією.

І я впевнена, що в цьому я не самотня. Багато ненавидять школу досі, та у кожного своя причина. Для одних були нестерпні ранкові підйоми, для інших — це гори домашніх завдань, для третіх — нестерпні вчителя. І це все жахливий стрес для маленького і непідготовленого до життя дитини.

Мені нічого не залишається, крім як змиритися з тим, що ніхто не пояснив мені фундаментальних і необхідних речей, які підготували б мене до школи і допомогли уникнути стресових ситуацій. Але для інших дітей все ще може скластися по-іншому. І сьогодні ми хочемо поділитися з тобою добрими порадами, які потрібно дати своїм дітям перед школою. Як шкода, що мені цього не пояснили...

Як підготувати дитину до школи

10 важливих фраз, які треба сказати дитині

Оцінки — це всього лише цифри

«Твій розум і інтелект не вимірюється в оцінках. Набагато важливіше те, що ти засвоїш, вивчиш, запам'ятаєш. Це назавжди залишиться з тобою, а оцінки залишаться цифрами на папері і не більше того. Прагни до знань, до відкриттів, до досягнень», — дуже важливо донести цю думку до дитини, щоб він не картав себе за кожну низьку оцінку. Адже оцінки — річ дуже суб'єктивна, часто вкрай несправедлива.

Не потрібно намагатися подружитися з усіма, досить бути привітним

«Якщо ти знайдеш вірного і доброго друга — це буде чудово. Але так трапляється не завжди, буває так, що в колективі просто немає людини, який міг би стати твоїм другом. Не варто впадати у відчай і намагатися дружити "хоч з ким-то". Будь привітний з усіма, коли-то ти знайдеш свого друга».

Погодься, непогано було б усвідомити це раніше. Так чому не пояснити це дитині до того, як він зіткнеться з труднощами?

Не дай себе в образу

«Ти прийдеш у колектив, з яким тобі належить провести наступні 11 років свого життя. Кожен із цих людей особистість зі своїм характером. Тільки не варто ні під кого підлаштовуватися, принижуючи цим себе. Постарайся вписатися в колектив, зайняти своє місце, але ніколи не давай себе в образу».

Навчи дитину бути чесною, поважати себе та інших. Він повинен зрозуміти, що лицемірство — це невірний шлях.

Не вступай в цькування

«Трапляються ситуації, коли одну дитину з класу принижують інші хлопці. Прошу тебе, ніколи не ставайте на бік кривдника. Краще розкажи мені про це, ми спробуємо з цим розібратися».

Що в школі може бути гірше цькування? Нічого, особливо якщо знущаються над тобою. Потрібно, щоб дитина розуміла, наскільки це погано і що він може поговорити з тобою про це в будь-якому випадку.

Ніхто не може сміятися над тобою. Навіть учитель.

Стикався з вчителями, які люблять жартувати над учнями? Начебто нічого поганого, тільки якщо ці жарти не злі і не ображають дитини. Розкажи дитині, що, якщо його ображають ці жарти, це неправильно.

Вчитель не абсолютний авторитет

Ніхто не говорить, що не потрібно поважати вчителя. Просто вчителі такі ж люди, як і всі інші. Вони бувають дурними, недалекими і іноді помиляються. Я б не стала вселяти дитині думку про те, що вчитель завжди правий. Дитина має право на свою думку. Звичайно ж, є вчителі, які здатні стати справжніми наставниками і прийти на допомогу в будь-якій ситуації.

Важливо навчити дитину поваги, але не потрібно вселяти йому те, що слова вчителя — це правда в останній інстанції.

Те, що ти маленький, не привід ображати тебе

Згадується історія про дівчинку, яка не могла довго терпіти, їй треба було частіше ходити в туалет, а вчителька не випускала її. Дівчинка впісялася перед усім класом і стала жертвою насмішок. Дитина повинна розуміти, що це неправильно і ніхто не може з ним робити. Розкажи дитині, що у нього є права, і ніхто не сміє їх обмежувати.

Тобі не можуть загрожувати

«Заберу віддам в кінці семестру». «Прибери волосся, а то я їх тобі остригу». Ніхто не може говорити ці слова твоїй дитині. Ні вчитель, ні однолітки не можуть йому загрожувати. Навчи його цьому.

Тебе не можуть не пустити на заняття

«Вчитель не може не пустити тебе на заняття, тому що ти одягнений не так, як йому хотілося б. І навіть якщо ти забув змінку — це не кінець світу. Не варто бунтувати або сперечатися з вчителем. Конфлікт нікому не піде на користь. Просто вмій постояти за себе».

Я завжди на твоєму боці і зможу захистити тебе

Що б там не було, дитина повинна знати, що ти на його боці. Ти — його опора і захист у будь-якій ситуації. Навчи дитину довіряти тобі, щоб мати можливість прийти йому на допомогу в потрібний момент.

Джерело: ukr.media

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.