Голос-Інфо

A+ A A-

ТОП-10 речей, які ніколи не можна робити за дітей

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Іноді прагнення батьків підстелити соломки своєму чаду переходить будь-які межі

Ми, дорослі, не можемо прожити життя за дітей. Наша справа - допомагати їм зростати і набиратися досвіду. І тут важливо не перегнути палицю.

Ми зібрали список речей, які ніколи не треба робити за дітей. Врахуйте це, і сини і дочки скажуть вам спасибі.

Говорити замість дітей

 Самостійні діти

Все починається з тих радісних моментів, коли на питання на адресу карапуза: «Ой, а як же нас звуть?», ми поспішаємо відповісти: «Сашенька». Добре, якби ця звичка закінчувалася разом з освоєнням дитиною техніки мови. Так ні ж, ми вмудряємося відповідати і за дітей-підлітків - в гостях, в магазині, навіть вдома.

І що маємо в підсумку? Своїми ж руками забираємо у сина або дочки шанс навчитися відповідати за себе. Можна підказати, що потрібно говорити, якщо дитина просить. Але брати ініціативу в свої руки точно не потрібно.

Як бути? Наступного разу, коли виникає спокуса сказати за дитину, спробувати стриматися і дати слово їй самій.

Намагатися стати другом

 Самостійні діти1

Багато хто з нас прагне стати друзями своїм дітям, та такими, від яких немає секретів. Таке бажання мами або тата цілком можна зрозуміти. Але давайте копнемо глибше. Хто такий друг? Це людина, яка з нами на рівних, на одному рівні. Так, їй можна все розповісти, але нерозумно розраховувати, що вона прикриє тобі спину.

У батьків інша роль - дбайливих і люблячих старших. Спроби занадто близько дружити не потрібні, нехай діти шукають товаришів серед ровесників. А до мами і тата прийдуть за безумовною любов'ю і підтримкою, коли це потрібно.

Як бути? Відмовитися від панібратства у відносинах, виховувати взаємоповагу і підтримку.

Хотіти

 Самостійні діти2

Ми добре знаємо, що брокколі корисніше цукерок, а нові кросівки потрібніше ляльки. Ось і диктуємо дітям, явно чи приховано, що і як вони повинні хотіти. А там, як в анекдоті: «Мама, я хочу їсти?» «Ні, синку, ти замерз і хочеш погрітися».

До чого призводять такі спроби? До придушення власного «я», своїх бажань і цілей. А також до звички відчувати себе безвольною жертвою, а якщо дитина «з характером» - то до закономірного бунту проти вас і всього світу.

Як бути? Шукати потреби і бажання дитини. А якщо потрібно навчити корисних звичок, робити це без насильства, не через «треба», а через «добре».

Обслуговувати себе

 Самостійні діти3

Уже 2-3-річна дитина може сама знімати з себе і надягати багато предметів одягу, споліскувати за собою чашку і закидати брудні штанці в пральну машинку. Мало того, в цьому віці у дітей є величезне бажання все робити самостійно.

І що ж робимо ми? Одягаємо мало не до весілля, аргументуючи поспіхом і тим, що «сама він не вміє». Годуємо з ложечки, забороняючи їсти самостійно і пізнавати різні смаки. Забороняємо самодіяльність. А потім дивуємося, що підліток не хоче допомагати мамі і поводиться неакуратно.

Як бути? У міру можливості дозволяти дитині обслуговувати себе самій.

Вибирати смаки

 Самостійні діти4

Ми часто не усвідомлено намагаємося нав'язати дітям свої музичні уподобання, книжкові переваги, стиль в одязі. І начебто добрий намір, але в підсумку він стирає індивідуальність дитини. А в багатьох випадках викликає справедливий протест з бажанням робити все навпаки.

Як бути? Самим слухати свою музику і дивитися улюблені фільми, а з дітьми говорити про їх кумирів.

Джерело: bdzhola.com

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.