Голос-Інфо

A+ A A-

Чому весною не можна спалювати листя

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Як тільки остаточно потепліє і зійде сніг, мільйони людей слідом за сонечком потягнуться у двори – прибирати свою територію, щоб і дихалося, і жилося чистіше. Разом з сміттям ми часто прибираємо і спалюємо не тільки його, але й ще восени опале листя, передає Ukr.Media.

Це категорично не можна, поснює еколог

— Насамперед спалювати опале листя в населені пунктах заборонено правилами пожежної безпеки та правилами благоустрою. Це поза законом. Це перша позиція.

Друга позиція – це шкідливо для тих живих організмів, на яких ці листя лежать. Бо ми з вами позбавляємо ґрунт поживних речовин. Листя згниває, її з'їдають дощові черв'яки, пропускають через кишковий тракт і виходить грунт, придатний для рослин. Якщо ж вони не згнивають і його не переробляють черв'яки, поживні речовини у грунт не надходять і рослинам просто харчуватися нічим.

Третя позиція – це шкідливо для самих жителів цих населені пунктів. У місті рослини активно вбирають у себе з повітря шкідливі речовини, особливо там, де є промисловість, і накопичують їх. Коли ми їх підпалюємо, ми все це знову випускаємо у повітря, щоб ви могли подихати цим. Тобто рослини всю цю погань зібрали, нас від неї врятували, а ми листя підпалюємо, щоб її знову отримати по повної.

Тобто за всіма позиціями – і правовою, екологічною – це робити не треба.

Що ж робити із листям?

— Що стосується бажаючих щось з листям робити, то тут два варіанти. — Перший: якщо у вас багато енергії і її нікуди подіти, то краще всього перекопати верхній шар грунту на 5 сантиметрів і таким чином їх закопати. Другий варіант: просто почекати, коли через місяць підніметься трава, з'являться дощові черв'яки і ніяких листів не залишиться. Все буде добре. Головне – залишити в спокої, не чіпати. Природа знає краще за нас. Якщо не чіпати, вона сама розбереться.

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.