Голос-Інфо

A+ A A-

Інтернет-магазини, в яких небезпечно купувати техніку

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Всеукраїнська громадська організація "Союз споживачів України" провела дослідження 20 українських інтернет-магазинів щодо дотримання законів України "Про захист прав споживачів" та "Про електронну комерцію".

Про це повідомляє "The Village".

Провівши контрольні закупки, організація виявила порушення з чеками, поверненнями, доставкою та формою господарювання.

Дослідження тривало з грудня 2017 року по березень 2018-го. 

Загалом, рейтинг інтернет магазинів виглядає таким чином ("зелене" — це добре, "жовте" — так собі, "червоне" — порушники законодавства).

Витяг з дослідження \ Фото Союз споживачів

Фахівцям не вдалося за розрахунковими документами (чеками) встановити форму господарювання та ідентифікувати 5 із 20 крамниць. На їхніх "папірцях" було вказано назву доменного імені, яке подекуди навіть не відповідало сайту, де купували товар. Це означає, що покупець не зможе захистити свої права, якщо виникнуть складнощі з поверненням товару чи отриманням гарантійних зобов'язань.

Витяг з дослідження \ Фото Союз споживачів

Витяг з дослідження \ Фото Союз споживачів

Також зафіксували порушення маркування товару.

"Траплялися й майже кримінальні випадки, коли споживача вводили в оману щодо проходження процедури оцінки відповідності. Наприклад, продукція, яка має відповідати технічному регламенту на радіообладнання, ідентифікована або промаркована як система УкрСЕПРО — система обов’язкової сертифікації, яка не поширюється на цей вид продукції. І все це поряд із позначками UA, UCRF, щоб імітувати, що продукція проходила первинні процедури щодо допуску на ринок", — зазначають в організації.

Витяг з дослідження \ Фото Союз споживачів

Щодо повернення товару також виникли проблеми з п’ятьма магазинами.

"Нам вдалося повернути придбані смартфони лише зі скандалами та подекуди із залученням преси. Приміром, інтернет-магазин "Алло" повертав нам гроші кілька тижнів, а "Мобіллак" — майже два з половиною місяці. Ми зустрічали цікаві випадки, коли за розрахунковими документами продавцем був один ФОП, а повертав гроші за тим самим рахунком зовсім інший ФОП. Як це можливо провернути, мені складно сказати", — розповіли учасники дослідження.

Джерело: ua.newwest.media

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.