Голос-Інфо

A+ A A-

Кабмін вирішив, що в Україні занадто кладовищ і пропонує замінити їх колумбаріями

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Зміна правил поховання жителів України має, на думку Кабінету міністрів, упорядкування сфери поховання і зменшення дефіциту кладовищ, під які щорічно виділяється неймовірна кількість землі.

Проект закону №8248, який уряд подав до Верховної Ради 5 квітня, покликаний стимулювати українців віддавати перевагу кремації. Замість могил передбачається будувати колумбарії - ніші для установки похоронних урн після кремації. Також передбачається ввести поняття біопоховання, передає Ліга закон.

Під останнім в Кабміні пояснюють, що це поховання тіла з використанням біорозкладаних матеріалів протягом 5 років, при якому не передбачена установка могильних плит, пам'ятників та інших надгробків. А можлива лише установка «інформаційної таблички».

Причому ховати за такою «технологією» можна буде не тільки на кладовищах, але і в лісопарках і навіть парках культури і відпочинку. Якщо місцева влада дасть дозвіл на виділення під ці потреби окремих ділянок.

Також Кабмін має намір узаконити поняття «підпоховання» - поховання померлих у вже існуючі могили. Робити це можна буде після закінчення «цвинтарного періоду» (20 років з моменту останнього поховання) і за згодою власника (утримувача) могили. Якщо такий не буде виявлений, досить буде заручитися підтримкою місцевої влади. Втім, це поняття існує багато років, але ним мало хто користується - люди не завжди знають про це, а місцева влада не поспішає розповідати.

Якщо ініціативи уряду підтримає Верховна Рада, закон вступить в силу через 6 місяців після офіційної публікації.

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.