Голос-Інфо

A+ A A-

9 вчинків дітей, які не такі жахливі, як вам здається

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Від цих дій своєї кровиночки не варто хапатися за голову, вести дитину до психолога і вважати, що батько з вас нікудишній. Так, неприємно, але пережіваема, і ось чому.

Він вас не слухається

Однакове почуття батьківського безсилля і обурення викликають і трирічний малюк, що зловживає словом «ні», і п'ятикласник, освоює солодке відчуття протесту, і підліток, для якого не слухатися - базовий принцип існування. Але звичка беззаперечно слідувати словам дорослих може послужити дитині в майбутньому ведмежу послугу, і, навпаки, знання, що до його слів прислухаються і намагаються з ним домовитися, корисно для життя.

Він не любить свого брата або сестру

Або вам здається, що не любить, - бо за боями вкрай складно розгледіти братську любов. Але засуджувати і карати дітей за їх взаємини - погана ідея, яка не поліпшить положення. Краще розібратися, в чому причина - в ревнощів, суперництво, відсутність особистого простору мул і в чомусь іншому, - і постаратися усунути її. Конфлікти між сиблингами, швидше за все, ніяк не вплинуть на їх відносини в майбутньому. Якщо, звичайно, ви і справді не порівнюєте дітей між собою вголос.

Він прогулює школу

Перше, що треба запитати, що саме його там не влаштовує. Тому що прогули можуть бути як частиною проекту «я дорослий і все вирішую сам», так і реакцією на запущене навчання, конфлікти з учителями, однокласниками.

Він вкрав

І не так вже й важливо, шоколадку в магазині або гроші з батьківського гаманця, - ви все одно в жаху. Відкриваємо секрет, практично кожна дитина хоча б раз в житті зазіхнула на чуже. З різних причин: його вольова сфера ще недостатньо розвинена, або він привертає увагу батьків, яке складно отримати некримінальним способом, або кишенькових грошей немає, а бажання отримати те, що є у інших дітей.

Часто довірливої ​​розмови вистачає, щоб експеримент не повторювався, а якщо немає - краще звернутися до психолога (а не в поліцію).

Він пофарбував волосся або, наприклад, проколов вуха

І одягається зухвало або дивно. Хоча ви проти! Прикро - тому що, схоже, ваша думка його зовсім не хвилює, та й батьківський авторитет страждає. Але чим старше дитина, тим більш дорадчим стає ваш голос в питаннях його зовнішнього вигляду. Ви можете домовитися про те, чому вам важливо, щоб він виглядав доречно, наприклад, в школі або на офіційних заходах. Але ви, зрозуміло, не зобов'язані виражати захват!

Він зробив татуювання

Найгірше, що може бути, - татуювання зроблено в не самих стерильних умовах (і промовчимо про її художньої цінності), так що здати аналіз на гепатит все-таки варто. А ще все-таки варто допомогти дитині зрозуміти, що це було: прагнення виглядати дорослішим, надати собі оригінальності і привабливості? Може, це можна отримати іншими способами?

Він бреше

І знову важливо розуміти, що саме він хоче цим сказати. Що ви занадто на нього тисніть? Що постійно контролюєте? Що не відчуваєте кордонів, тому доводиться їх захищати таким чином? Або, може бути, ваше спілкування зводиться до коротких командам на кшталт «помий посуд» і «погуляй з собакою» - тоді ваша дитина щиро впевнена, що тримати вас у курсі його життя просто немає необхідності, адже вас це не хвилює.

Він почав займатися сексом

І ви абсолютно не були до цього готові. Але все - таки важливіше, щоб він сам був готовий! Якщо він вже в курсі, що секс - це перш за все відповідальність за себе і за партнера, все добре. Лаятися і карати безглуздо - дитина все одно буде продовжувати, але тепер вже приховуючи це від вас.

І, навпаки, довірчі та неназідательні відносини з вами допоможуть йому при проблемах і сумнівах звернутися за підтримкою.

Він не здав іспити

На підготовку до яких, наприклад, було витрачено дуже багато сил, нервів і, чого вже там, батьківських грошей. Але провал - це не кінець всьому: добре б дитині пам'ятати, що помилки і невдачі трапляються абсолютно з усіма. А найсильніше страждають від провалу якраз перфекціоністи і ті діти, батьки яких вселили їм, що треба вбитися, але зробити. А точно треба?

Джерело: ukr.media

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.