Голос-Інфо

A+ A A-

Ігор Закала: «Діагностика та лікування онкології на Прикарпатті» (ВІДЕО)

Оцініть матеріал!
(10 голосів)

В рамках проекту «Здоров’я Прикарпаття» журналісти інтернет - видання «Голос – Інфо» поспілкувалися з відомим онкохірургом, завідувачем диспансерного відділу Прикарпатського клінічного онкологічного центру Ігорем Закалою.

Детальніше у відеосюжеті:

 

Для читачів нашого сайту пропонуємо для перегляду запитання та відповіді які прозвучали під час інтерв’ю:

1.Що таке онкологія?

Терміном «рак» наші люди називають будь-які злоякісні новоутворення незалежно від їх тканинного походження та будови. Однак це захворювання правильніше буде назвати як «злоякісний процес», «злоякісне новоутворення» або «злоякісна пухлина»– це неконтрольоване розмноження змінених клітин з проникненням в інші тканини , їх руйнуванням   та зазвичай метастазуванням. В залежності від типу тканин, клітини якої перетворилися на злоякісні можуть викликати рак, саркому, лімфому, меланому та інші.

Онкологія – розділ медицини, що вивчає доброякісні та злоякісні пухлини, механізми та закономірності їх виникнення і розвитку, методи їх профілактики і лікування

2. Що є причиною виникнення злоякісного захворювання?

Основним чинником, що зумовлює розвиток онкологічної патології, є вік пацієнта, Ми бачимо , і це підтверджено статистично, що люди в старшому віці мають більше шансів захворіти і хворіють на рак тієї чи іншої локалізації.

Значну роль у розвитку онкологічного захворювання відіграє спадковість — за наявності онкологічної патології у батьків, братів та сестер ризик виникнення такого самого захворювання підвищується у 1,5–2 рази.

Аналіз захворюваності та смертності від раку, проведений ВООЗ, свідчить про те, що понад 45% смертей пов’язані з впливом чинників довкілля, палінням і зловживанням алкоголем, а також з контактом з такими речовинами, як азбест, бензол, анілінові барвники, гербіциди та пестициди, і дією соняч­ного або іонізуючого опромінення.

У розвитку онкологічної патології має значення харчування, що містить велику кількість тваринних жирів, консервантів або хімічних барвників, вживання технологічно обробленої, копченої, консервованої, смаженої їжі.

3.Що робити , якщо виявлено онкологічне захворювання?

Онкологічне захворювання це не вирок , це діагноз .Ця хвороба піддається лікуванню, більше того – її можна попередити. Страх – не найкращий помічник у лікуванні. Основне слід знати хто зможе допомогти у боротьбі з недугою, куди звернутися щоб отримати правильну допомогу. Тому, при виникненні онкологічного захворювання лікування потрібно проводити лише в спеціалізованій медичній установі. Спроби подолати недугу поза медичними установами з використанням неперевірених методів і засобів призводить до прогресування хвороби та робить неможливим подальше радикальне лікування. В нашій області Прикарпатський клінічний онкологічний центр є основний високоспеціалізований державний медичний заклад третинного рівня, діяльність якого спрямована на діагностику, лікування та попередження виникнення злоякісних новоутворень у населення. Саме цей заклад має у своєму розпорядженні всі потрібні медичні служби та висококваліфікований персонал для боротьби з важким недугом під назвою «рак».

4.Що таке прикарпатський клінічний онкологічний центр, які його можливості ?

Наш заклад знаходиться в місті Івано-Франківську по вулиці Медична 17.

Розміщується в трьох лікувальних корпусах, окремо диспансерне відділення, або поліклініка, , паталого -анатомічна лабораторія, цитологічна лабораторія приміщення господарської служби. у всіх приміщеннях , за останні роки проведено капітальні ремонти. Матеріальна база на належному рівні.

Заклад забезпечений апаратурою, що в повній мірі дозволяє проводити діагностику та лікування пацієнтів на належному рівні. Так наприклад, клінічна лабораторія забезпечена новітньою апаратурою, яка дозволяє проводити загально клінічні аналізи з найменшим втручанням медперсоналу, що виключає так званий людський фактор. Комп’ютерний томограф та магнітно-резонансний томограф дозволяють повноцінно обстежити хворого, провести планування лікування, а в наступному проводити моніторинг лікування. В кожному лікувально-діагностичному відділенні є апарат ультразвукової діагностики. Рентген-кабінет оснащений мамографом для обстеження грудних залоз, рентген апаратом для проведення обстежень органів грудної клітки, черевної порожнини. Функціонує ендоскопічний кабінет з новим обладнанням. Операційні забезпечені обладнанням для проведення всіх видів операцій в тому числі і малоінвазивних.

Хочеться похвалитись тим, що вже на протязі трьох років ми займаємось впровадженням електронних технологій в нашому закладі. Створено електронний облік хворих, на даному етапі ми заносимо всіх хворих в базу даних в умовах поліклініки онкоцентру. На часі запуск програми стаціонару, зв’язок з лабораторіями, діагностичним службами, що допоможе налагодити та упорядкувати нашу роботу. До речі це тільки починається в на рівні первинної ланки, сімейних лікарів , про що говорять всі мас-медіа.

Що стосується медичного персоналу, колектив фахівців високого рівня, з достатнім стажем роботи, а основне знаючих і тих що люблять свою справу людей. Фахівців, які не думають, що зловили бога за пазуху, а вчаться , розвиваються, впроваджують в свою практику нові методи обстеження та лікування хворих.

5.Як попасти на прийом до Вашого закладу?

В нашому закладі в прийомі нікому не відмовляють. Однак ми, які в сі медичні заклади готуємось до реформ які тягнуть за собою зміни у фінансуванні, зміни в структурі і т.д. Тому ми б просили всіх громадян спочатку звертатися до своїх сімейних лікарів, або вузьких спеціалістів по місцю проживання, де ім. буде проведено мінімально-оптимальний перелік обстежень, повірте міські і районні поліклініки нашої області є достатньо забезпечені апаратурою, це по перше. По друге лікарі цих закладів наддадуть інформацію пацієнтам про те яка підготовка повинна бути при звертанні в поліклініку онкоцентру. Все це дозволить в мінімально скоротити термін дообстеження хворого і не «мотиличити» тим хворим туди – сюди. Якщо хворий звертається до нас з тим мінімумом обстежень , підготовлений до обстеження, то в умовах поліклініки може бети проведена ціла низка досліджень в тому числі і взяття матеріалу на морфологічне дослідження.

6.Які види оперативних втручань проводяться в онкоцнентрі ?

В умовах поліклініки онкоцентру проводяться малі оперативні втручання на онкохірургами на шкірі кріодеструкція, електродіатермокоагуляці доброякісних новоутворів та окремих випадків базальноклітинного раку, онкогінекологами кріодеструкція передпухлинних захворювань шийки матки, електродіатермоконізація шийки матки, онкоурологами видалення доброякісних новоутворів зовнішніх статевих органів. Вищевказані оперативні втручання також можуть бути проведені на базі денного стаціонару, де розгорнута повноцінна операційна. Як бачите я вказав вище тільки одну форму раку, яку можна лікувати амбулаторно. Це тому, що всі інші форми раку потребують більш об’ємного лікування, комбінованого, або комплексного лікування. Що мається на увазі? Мається на увазі те, що лікування потребує застосування і хірургічного методу, і медикаментозного, або як кажуть хворі хіміотерапії, і нарешті променевого компоненту лікування. Все це необхідно проводити тільки в умовах стаціонару онкоцентру. До речі сказати, жоден інший заклад в нашій області не в змозі надати повноцінне лікування хворим з онкопатологією. Ще раз хочу наголосити жоден інший заклад.

7.Чи допомагає гумор у такій серйозній професії, як онко –хірургія, розкажіть про цікаві, можливо курйозні випадки з вашої медичної практики?

Звичайно так. Однак кожен лікар ,і не тільки в онкології, повинен бути трошки психологом. Уявляєте, людині кажуть що треба поїхати на консультацію в онкоцентр. Це все, це кінець, це будь з ким тільки не зі мною. Тому звичайно гумор на цьому етапі просто недоречним. Потім починаєш говорити з пацієнтом, вивчаєш його, а він тебе, прислухаєтесь один до одного і бачиш з цим пацієнтом можна і пошуткувати, а з цим категорично ні. Інколи приходиш на обхід в палату, а там один з одного гигочуть та й собі з ними. Життя продовжується.

З курйозу. Одного разу ,в один день до мене поступило два хворих з однаковою патологією. Їх положили в одну палату, на сусідні ліжка В одного було прізвище Кучма а в іншого Кравчук. Сусіди по палаті мене підколювали, що я лікую двох президентів.

Останнє редагування

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.