Голос-Інфо

A+ A A-

Дітей цькують у школі: що робити батькам дитини

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Багатьом батькам знайома ситуація, коли дитина категорично не хоче йти до школи, приходить сумна або, ще гірше, побита.

Буллінг у школі — явище нерідке, і батькам треба правильно повестися в такій ситуації, щоб не погіршити ситуацію і не зробити дитину ізгоєм.

Не відмахуйся від проблем дитини

Якщо хоч раз ти не придаси значення його проблемам, то втратиш його довіру. Також не свари дитину за погані новини і не хвали за хороші. Так він точно не буде тобі розповідати про цькування, щоб ще і вдома не наругали або «щоб мама не засмутилася», передає Ukr.Media.

Не дій без згоди маляти

Не роби нічого за спиною дитини, без її згоди. Всі рішення проблеми треба обговорити разом і вибрати те, яке буде найбільш ефективним. Насправді дитина боїться, що батьки втрутяться, і тоді стане тільки гірше.

Навчи правильно реагувати на критику

Розкажи дитині, що критика — це чиясь особиста думка, яка стосується якоїсь конкретної ситуації. Це не особиста образа малюка, сенс не в тому, щоб образити. Тому й бурхлива реакція недоречна. Тим більше якщо думка цієї людини для тебе не є важлива.

Виховуй дитину впевненною у собі

Як показує статистика, впевнені в собі діти значно рідше піддаються цькуванню в школі, ніж ті, хто не впевнений у своїх силах. Разом з малюком знайди заняття, в якому він зможе проявити себе найкращим чином. Це додасть дитині впевненості в собі, а також підніме його авторитет серед однолітків.

Поясни правила поведінки в Мережі

Дуже часто діти піддаються цькуванню не тільки в школі, але і в інтернеті. Тому перш ніж інтернет стане невід'ємною частиною життя малюка, поговори з ним про правила мережевої безпеки і як діяти, якщо хтось намагається принизити, образити чи роздратувати тебе.

Працюй з колективом

Не давай дитині поради в дусі «Дай йому здачі» або «Не звертай уваги». Може, у конкретній ситуації це і допоможе, але проблему в колективі, який звик до буллингу, це не вирішить. Тому підключи викладацький склад, психолога, батьків інших дітей. Цю проблему потрібно вирішувати раз і назавжди, а для такого результату це треба зробити професійно.

Допоможи дитині знайти спільну мову з класом

Якщо дитина добре спілкується хоча б з третиною класу, то ймовірність цькування дуже низька. Зазвичай їй піддаються сором'язливі і мовчазні діти, які не завели собі друзів у класі. Щоб цього уникнути, забезпеч спілкування дитини з однокласниками після школи: запрошуй їх в гості, сходіть в кіно або в парк сім'ями, віддай дитину на гурток, який популярний серед його однокласників.

Головне — не ігноруй проблему. Це дуже серйозно, навіть якщо тобі так не здається. Буллінг може призвести навіть до суїциду, тому зроби все, щоб твоя дитина була в безпеці.


Ми у Instagram
Наш канал у Telegram

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.