Голос-Інфо

A+ A A-

За незаконну трансплантацію органів посилюється кримінальна відповідальність

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

З 2019 року набере чинності Закон України № 2427-VIII "Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині", яким з поміж іншого передбачена відповідальність за порушення законодавства про трансплантацію.

Зокрема, передбачено зміни до статті 143 Кримінального кодексу України, що встановлюють відповідальність за порушення порядку трансплантації анатомічних матеріалів людини.

Так, порушення встановленого законом порядку трансплантації анатомічних матеріалів людини каратиметься штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Вилучення у людини шляхом примушування або обману її анатомічних матеріалів з метою їх трансплантації загрожуватиме позбавленням волі на строк до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Якщо передбачені вище дії вчинені щодо особи, яка перебувала в безпорадному стані або в матеріальній чи іншій залежності від винного, то за такий злочин каратимуть позбавленням волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Незаконна торгівля анатомічними матеріалами людини каратиметься позбавленням волі на строк до п’яти років.

Якщо незаконну трансплатнацію вчинено за попередньою змовою групою осіб, або це участь у транснаціональних організаціях, які займаються такою діяльністю, то покарання становитиме від п’яти до восьми років позбавлення волі.

Джерело: ukrainepravo.com

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.