Голос-Інфо

A+ A A-

В обіг в Україні поступили незвичайні монети — не круглої, а шестикутної форми і з кольоровим «малюнком» на обох сторонах

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

В Україні з'явилися нові монети шестикутні і кольорові.

Всього в Національний банк України випустив чотири види таких пам'ятних монет, тираж кожного - 4 тисячі примірників.

«Національний банк України ввів в обіг чотири пам'ятні монети, які входять в набір «До 100-річчя Національної академії наук України» - "Ера світу", "Доба перемін", "Ера технологій", "Людина, час, простір"», - повідомляє прес-служби НБУ.

Уточнюється, що номінал кожної монети - 5 гривень, всі вони виготовлені зі срібла 999 проби, прикрашені кольоровим друком і позолотою (у кожній монеті вміст золота не менше 0,0001 г).

Тематично монети присвячені науці і мають 4 унікальних сюжету. Так, наприклад, на монеті «Людина, час, простір» зображений Вітрувіанська людина з малюнка Леонардо да Вінчі. Він символізує «канонічні пропорції». Фіолетовий фон який заповнює зображення подвійної спіралі - символу геному людини.

Зверху на тлі геліоцентричної системи світу як символу розвитку астрономії і філософії відтиснуті рівняння Ейнштейна Е = мс2 (символ теорії відносності).

А на реверсі монети можна побачити годинник, розміщений на тлі стилізованої схеми нуклеїнових кислот, це символ вічності, часу і його швидкоплинність. У центрі годинника - силуети чоловіка і жінки, над якими на чорному тлі переплетені кольорові знаки жіночої та чоловічої статей.

В банках такий набір коштує 2536 гривень (окремо монети не продаються).

Джерело


Ми у Instagram
Наш канал у Telegram

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.