Голос-Інфо

A+ A A-

На Прикарпатті створять дві нові ОТГ

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

У понеділок, 3 грудня у Надвірній відбулося засідання районної Ради регіонального розвитку.

Основною темою стало питання децентралізації, як запоруки розвитку району. Голова РДА Олександр Кеніз зазначив, що в результаті впровадження цієї реформи наші громади стають самодостатніми і мають добрі перспективи розвитку в майбутньому, інформують в ІФ ОДА.

Відповідно до перспективного плану формування територій громад в районі створено три ОТГ – Ланчинська, Переріслянська та Делятинська. В процесі об'єднання ще дві – Зеленська і Надвірнянська.

Ще одним ресурсом, завдяки якому об'єднані громади можуть формувати власну стратегію розвитку – є можливість розпоряджатися землями сільськогосподарського призначення поза межами населених пунктів. Зокрема, на території району протягом 2018 року було передано у комунальну власність об'єднаних територіальних громад 1281,4 га земель сільськогосподарського призначення державної власності. З них територіальним громадам: Ланчинській ОТГ – 12,4 га, Переріслянській ОТГ- 783 га, Делятинській ОТГ – 486 га.

Завдяки бюджетній децентралізації впродовж чотирьох років відбувається постійний приріст власних доходів місцевих бюджетів, у тому числі і в громадах. Наголошувалося, що 2019 рік має стати вирішальним для добровільного об'єднання громад, адже у 2020-му році цей процес повинен завершитися.


Ми у Instagram
Наш канал у Telegram

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.