Голос-Інфо

A+ A A-

На Франківщині створили єдиний в Україні вертеп із сіна (ФОТО)

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Вчителі Надвірнянської художньої школи зробили єдиний в Україні вертеп із сіна.
Про це повідомляє у "Фейсбук" Анна-Сабіна Ружицька.
“Центром вертепу є ясла з маленьким Ісусом, - розповідає Жанна Бондаренко, директорка школи та ініціаторка створення дивовижі. - Біля ясел - фігури Марії, Йосифа, трьох царів, Ангела. А ще є звірі-верблюд, олень, буйвол, баран, вівця, кінь. Над усіма ними височіє Вифлиємська зірка”.
 
Заввишки фігури від 40 сантиметрів до 4 метрів, важать від 3 до 70 кілограм. Зробити вертеп та біблійних персонажів з сіна пані Бондаренко надихнули колядки.
 
“Майже в кожній різдвяній пісні співається, що “Діва Марія Ісуса породила, та в яслах на сіні Його положила”. Отож сіно для мене стало одним із символів Різдва,--зізнається мисткиня. -А ще це добрий пластичний матеріал для виготовлення скульптур”.
 
Вертеп з сіна фігури пані Жанна зробила зі своєю заступницею Наталією Пак та добровільним помічником, хористом церковного хору Миколою Зузанським за два тижні.
 
В основі всіх фігур вертепу є каркаси дроту та картону, перемотаного скотчем. На них накладали сіно, солому, яку перемотували нитками.
 
 
Найважче було зробити з сіна обличчя, доводилося зминати сіно і “ліпити” лиця. На увесь вертеп витратили 400 кілограмів сіна, 20 кілограмів соломи, два 50-метрові мотки ниток, кілька кілограм картону, 12 невеличких ялинкових іграшок-кульок, що слугують замість очей звірям, 20 метрів тонкого алюмінієвого дроту та кілька відрізків мішковини й атласної тканини, з яких зробили одяг для персонажів.

За словами пані Бондарено, якщо фігури вертепу зберігати у прохолодному сухому місці, вони може простояти більше 20 років. Пахучу дивовижу із сушеної трави митці подарували рідній Надвірній. Але унікальний вертеп хотіли побачити багато людей, тому вертеп привезли до Івано-Франківська. Для цього довелося наймати велику вантажівку.

Побачити вертеп з сіна упродовж свят можна в обласному навчально-методичному центрі культури і туризму Прикарпаття, що на вулиці Незалежності, 12.

 

Ми у Instagram
Наш канал у Telegram
Останнє редагування

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.