Голос-Інфо

A+ A A-

Навіщо кішці хвіст?

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Мало хто замислюється про призначення котячого хвоста – він просто є, і інакше бути не може.

У людини хвіст атрофувався через непотрібність мільйони років тому. Тому нам складно зрозуміти, наскільки важлива ця частина тіла для наших чотириногих друзів. Мало хто замислюється і про призначення котячого хвоста - він просто є, і інакше бути не може. Насправді ж він приносить кішці чимало користі.

Трохи про будову хвоста

Хвіст - це продовження хребетного стовпа. Правда, тільки перші 5-7 хребців мають канал, далі вони втрачають дугу і залишається тільки тіло хребця. Інакше кажучи - ніякого спинного мозку в хвості немає.

Перші короткі і широкі хребці називаються коренем хвоста. Наступні 10-15 - це стебло, він складається з витягнутих «циліндриків». Кінчик - це кілька тонких маленьких кісточок, які стають все меншими по мірі наближення до останнього хвостового хребця.

У кішок хвіст не такий потужний, як у тварин, яким він служить «п'ятою рукою» (мавпи, опосуми). Але в них є кілька хвостових м'язів і зв'язок, які дозволяють рухати ним у будь-якому напрямку, а також по-різному згинати хвіст.

5 функцій котячого хвоста

У природі ні одна частина тіла не може вважатися марною. Як і іншим тваринам, хвіст даний кішці не лише «для краси».

Балансир

Коли людина йде по вузькій дощечці, вона інстинктивно розставляє в сторони руки. Професійні канатохідці користуються шестом. А кішки використовують для підтримання рівноваги свій хвіст. Коли кіт йде по гілці дерева або по крайці паркану, хвіст відхиляється то в одну, то в іншу сторону, змінюючи розподіл маси тіла.

Кермо

Різкий помах хвостом допомагає змінити траєкторію стрибка. Це особливо важливо для кішок під час полювання - адже жертва може в останній момент рвонути в бік. Крім управління тілом під час віртуозних стрибків, хвіст допомагає в разі падіння. Відомо, що коти намагаються приземлитися на всі чотири лапи. Якщо тварина падає спиною вниз, вона звивається всім тілом і крутить хвостом, таким чином перевертаючись.

Подібне кермо дуже допомагає кішкам, коли з мисливця вони перетворюються в жертву. Коти бігають повільніше і гірше собак. Проте наздогнати кішку у пса виходить дуже рідко. Секрет саме в умінні кішок різко змінювати траєкторію бігу і блискавично обминати перешкоди.

Терморегуляція

Домашні кішки давно не сплять на снігу, і бродячі теж намагаються знайти для ночівлі тепле містечко. Але звичка диких хижаків ховатися під хвостом залишилася. Згортаючись в клубок, кішки прикривають їм носа і подушечки лап - місця, не захищені шерстю.

Залякування ворогів

Якщо кішка налякана, її шерсть здибиться до неймовірних меж, а розпушений хвіст буде піднятий і вигнутий дугою. За допомогою такої пози кішка намагається здаватися більшою, ніж вона є. Дуже багато тварин вдаються до такого прийому (візуально збільшити розмір тіла) в надії уникнути зіткнення.

Засіб спілкування

Люди давно помітили, що з допомогою хвоста можна визначити настрій кішки. Але ці сигнали тварини придумали не для нас, вони роблять їх інстинктивно. Адже вони спілкуються не тільки з людьми, але і з родичами.

Задоволена, впевнена в собі кішка піднімає хвіст трубою. Якщо при цьому вона біжить за господарем в очікуванні смачної годівлі, хвостик може навіть злегка тремтіти від нетерпіння.

Якщо хвіст смикається зі сторони в сторону або стукає об підлогу - кішка в явному подразненні. Якщо кіт б'є себе по боках - він в люті, і краще до нього не підходити. Безпосередньо перед атакою витягнутий назад хвіст нерухомо завмирає.

Опущений вниз хвіст, захований між ногами, у кішок можна побачити рідко, на відміну від собак. Це говорить про те, що тварина сильно злякана.

Хвіст - не тільки користь, але і неприємності

Відомо, що неуважні господарі нерідко наступають на хвіст кішки, та ще бурчать при цьому. Хвіст смикають діти, його прищемляють дверима, у нього може вчепитися собака, коли кішка майже встигла втекти. Одним словом, довгий відросток позаду тулуба вимагає дбайливого ставлення.

Будь-які травми хвоста дуже болючі, оскільки там розташована величезна кількість нервових закінчень. Якщо зламаний хвіст, то ні гіпс, ні операція не проводиться, єдиний вихід - ампутація. Перелом або вивих кішка може отримати із-за різкого ривка за хвіст.

Коли хвоста немає

Будь-яка кішка може позбутися хвоста. Приміром, його ампутують через серйозну травму або онкологічних процесів. Існують і генетичні мутації, через які коти народжуються з укороченим хвостом або відсутністю такого. Ці ознаки людина порахувала симпатичними і закріпила у ряді порід.

Власники таких тварин переконані, що їх вихованці ведуть повноцінне життя. Хоча кішці, у якої хвіст раніше був, потрібний якийсь час на адаптацію, надалі вона звикне обходитися без нього.

Висновок

Кішки будь-якої породи досконалі з естетичної точки зору. З хвостом чи без. Хтось у захваті від пухнастого опахала мейн-кунів, іншим подобається заячий помпончик. Хоча хвіст грає важливу роль в житті кішок, вони можуть жити і без нього - особливо під наглядом люблячих власників.

Для нас же цей дивовижний орган - ще один засіб краще розуміти «котячу мову», щоб досягти взаєморозуміння з вихованцем.

Джерело


Ми у Instagram
Наш канал у Telegram

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.