Голос-Інфо

A+ A A-

Почуття образи: як його подолати?

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Негативні емоції, в тому числі і образа, можуть приводити до зниження імунітету, проблем із зайвою вагою, підвищення артеріального тиску та інших негативних наслідків.

Образа - це почуття, яке знайоме нам з дитинства. Для маленької дитини світ обертається виключно навколо нього, і будь-яка батьківська заборона викликає образу. З часом, звичайно, уявлення про навколишню дійсність змінюється, і малюк розуміє обґрунтованість більшості заборон. Натомість виникають нові приводи для образ: на вчителів, однокласників. І це зовсім не так безневинно, як здається більшості з нас. Адже в результаті в людини з'являється такий уявний "мішок образ", де зберігаються старі і накопичуються нові. І, до речі, більшою мірою до такого колекціонування схильні жінки.

Дитячі образи

Між тим, образа - це почуття деструктивне і руйнівне. Причому як в психологічному, так і в фізіологічному плані. Будь-які сильні (а головне - тривалі) негативні емоції, в тому числі і образа, можуть приводити до зниження імунітету, проблем із зайвою вагою, підвищення артеріального тиску та інших негативних наслідків. І, звичайно, образа може провокувати злість і спрагу помсти. Природно, ні до чого хорошого такі почуття не призводять.

Перше правило, якого повинні дотримуватися і дорослі, і діти - не замовчувати образу, інакше ситуація буде черевата емоційним вибухом. Так, батьки повинні намагатися розговорити дитину, дізнатися, на кого і за що вона образилася, чи дійсно вона стала жертвою несправедливості або сама спровокувала реакцію вчителя чи однокласників. Аналізуйте образи разом з дитиною, опрацьовуйте кожну ситуацію, пояснюйте, чому в даному випадку вона неправа або, навпаки, чому кривдник так поступає. У будь-якому випадку залишати такі питання нез'ясованими не варто.


Вправи проти дорослих образ

А що ж робити дорослим людям? Дуже часто можна чути, що образа - це спосіб перекласти провину за свої невдачі на інших. Насправді це, звичайно, не зовсім так. Буває, що життя обходиться з нами несправедливо. Це неприємно, але образа затягує, і людина, сама того не помічаючи, потрапляє в порочне коло. У такій ситуації завжди корисно подивитися на ситуацію з боку. Подумайте, що саме вас зачепило в словах і вчинках іншої людини. Докладний аналіз ситуації допоможе трохи охолодити гнів, і можливо, ви перестанете будувати плани помсти. І, до речі, якщо ви не змогли чітко, однією-двома фразами, передати суть справи - можливо, образа - це лише зовнішній симптом, а причина ваших негативних емоцій полягає в яких-небудь внутрішніх комплексах, коріння яких сягає в далеке дитинство.

Джерело

 

Ми у Instagram
Наш канал у Telegram

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.