Голос-Інфо

A+ A A-

Чи варто батькам падати у відчай, якщо їх дитина погано вчиться?

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Бачачи оцінки в щоденнику, ми приходимо до висновку, що реальність далека від фантазій.

Що гріха таїти, майже всі батьки схильні бачити генія в своїй дитині. Багато мам настільки впевнені в надзвичайних здібностях дитини, що просто втрачають здатність об'єктивно оцінювати можливості сина або дочки. Ми тішимо своє батьківське марнославство реальними або уявними досягненнями дитини і чекаємо, що вона реалізує наші дурні амбіції. Але, бачачи її оцінки в щоденнику, ми приходимо до жахливого висновку, що реальність далека від батьківських фантазій. Відразу виникає питання, чому дитина погано вчиться і хто в цьому винен?

Мова сьогодні не про шкільній програмі, її переваги, недоліки і не про небажання дітей вчитися. Хочеться поговорити про особистості дитини-трієчника.

Чи варто бити на сполох?

Чому успішність дитини залишає бажати кращого? Чи треба ставити хрест на майбутньому такої дитини? Людвіг ван Бетховен, наприклад, неграмотно писав і був слабкий у математиці, Ісаак Ньютон був найгіршим учнем у класі. Великий конструктор Сергій Корольов в школі був трієчником. Менделєєв вчився досить середньо (за винятком математики і фізики). Уїнстон Черчілль не міг похвалитися успіхами в навчанні. До того ж великий Ейнштейн теж був дуже слабким учнем у школі.

Якщо ближче познайомитися з біографіями великих людей-трієчників, можна зробити висновок, що хтось із них просто ненавидів рутину і схоластику школи, хтось був зосереджений на власному захопленні. Якщо дитині потрібно більше часу для осмислення і виконання завдань, це, можливо, свідчить про її внутрішню глибину. Безумовно, не факт, що з вашого трієчника зросте Ейнштейн. Але не поспішайте ставити на ньому клеймо посередніх можливостей. Це, до речі, дуже люблять робити наші педагоги. При такому положенні речей дитина звикається з амплуа вічного трієчника, який постійно погано вчиться. Він не бачить сенсу виправляти ситуацію.

Як поступають сучасні батьки?

Якщо дитина не відрізняється академічними успіхами або банально «з'їхала» на посередні оцінки, батьки воліють бути максимально суворими (деякі навіть згадують про існування ременя). До дитини застосовуються певні санкції. Наприклад, її позбавляють планшета і комп'ютера, жорстко контролюють виконання домашніх завдань (що зовсім не зайве), її контролюють і карають. А ось дошукуватися до причин поганої успішності батьки не поспішають: це складно і незручно. Більш того, неприємно зізнаватися собі в тому, що неблагополучна атмосфера в сім'ї, відсутність уваги до дитини, нескінченна зайнятість дорослих є тривожними передумовами психологічних проблем учня. А це тягне за собою проблеми з успішністю.

Шкільна успішність далеко не завжди є критерієм майбутнього життєвого успіху

Є маса прикладів того, що хрестоматійні шкільні знання в системі цінностей юної людини можуть займати далеко не перше місце. Це стосується, скажімо, серйозного захоплення спортом. Наприклад, не встигаючи з математики та хімії, підліток може подавати надії на спортивному поприщі і досягти певних висот у цьому.

Те ж стосується музичних занять. Цілком можливо, що, навіть якщо ваша дитина погано вчиться, вона, оволодівши грою на якому-небудь інструменті, захоче в майбутньому пов'язати своє життя з музикою. А що цікаво вашому нащадкові, найкраще можете розібратися тільки ви самі.

Чи варто батькам падати у відчай, якщо їх дитина погано вчиться?

Виявити причину проблеми, створити дитині комфортні умови для розвитку, заохочувати її захоплення - ось завдання батьків. І головне, вірте у свою дитину. Нехай вона відчуває вашу підтримку. А також стимулюйте її до нових починань, не карайте за похибки. Давайте її зрозуміти, що любите її незалежно від досягнень або невдач.

Джерело


Ми у Instagram
Наш канал у Telegram
Останнє редагування

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.