Голос-Інфо

Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 193
A+ A A-

На косівський фест привели патріотичну козу у вишиванці та вінку (ФОТО)

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

6 та 7 липня на Косівщиніпроходив “Лудинє фест” – фестиваль автентичного одягу.

Вперше фест організований у 2011 році з ініціативи небайдужих мешканців міста. За час свого існування захід став знаковою регіональною подієбю на Прикарпатті, що сьогодні відома далеко за межами регіону, має чітко сформовану концепцію.

Попри велику кількість гостей фестивалю особливо відзначалась одна патріотична коза.

“Лудинє Фест” КОСІВ. На фестивалі в Косові навіть коза у вишиванці, – дописує Надія Гаврищак.

Назва фестивалю походить від гуцульського слова «ЛУДИНЄ» , що означає предмет святкової ноші, а його етимологія пов’язана зі словом «ЛЮДИНА».

Щоразу фестиваль має окрему тематику, однак його ідейною основою є традиційне народне вбрання та одяг з етнічними ознаками.  На фестивалі презентують автентичний одяг з приватних колекції місцевих етнографів, збирачів старожитностей. Готують покази з мистецькими виробами майстрів-ремісників (різьба, шкіра, металірство, кераміка, ювелірні прикраси, ліжникове ткання). Інтерпретують давні традиції дитячого одягу, гуцульських зачісок, носіння головних уборів та окремих аксесуарів. Демонструють, як мистецькі традиції минулого продовжують розвиватися сучасними майстрами.

6 та 7 липня 2019 року проходив 6-й фестиваль Лудинє. Цьогорічна тема фесту – «Гуцульський рік», за однойменною п’єсою Гната Хоткевича, яка покликана відобразити найвиразніші обрядові компоненти календарного року на Гуцульщині.


Ми у Instagram
Наш канал у Telegram
Останнє редагування

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.