Голос-Інфо

A+ A A-

Шкільна освіта на Франківщині як показник ефективності ОТГ

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Процес децентралізації в Україні спрямований на створення спроможного базового рівня самоврядування, який чітко розподілить повноваження між різними рівнями влади та надасть ресурси для їх реалізації.

Прикарпаття у рейтингу областей щодо реалізації реформи посідає 13 місце. Тенденція об'єднання в територіальні громади присутня, але процес йде не надто стрімко. До кінця 2017 року на Івано-Франківщині функціонуватимуть 21 ОТГ.
На нашу думку, питання якості освіти в новоутворених громадах є одним з ключових, адже показником успіху реформи децентралізації , безумовно, стане покоління молоді, яке виросло в нових реаліях самоврядування.
Раніше освітою в селах і селищах опікувалися відділи освіти РДА, а функції виконавчих органів на місцях зводились до реалізації другорядних завдань для забезпечення шкіл. Відтепер все змінюється.
Органам місцевого самоврядування практично усіх ОТГ необхідно буде взяти на себе надскладне завдання та відповідальність за створення ефективного управління системою освіти в своїх громадах.
"Батькам однозначно треба думати про майбутнє своєї дитини. Початкові школи залишатимуться за місцем проживання дитини, а учні, які навчаються у 5-9 класах, перейдуть в опорну школу. Рішення про створення опорних шкіл будуть приймати громади. Краще купити автобус і підвозити дітей в містечко, яке є центром цієї громади, для того щоб вони могли отримати якіснішу освіту"- розповів в одному з інтерв'ю Мирослав Пітцик, виконавчий директор Асоціації міст України.
Маємо надію, що опорні школи виявляться дієвим інструментом для вирівнювання якості освіти в селі та місті. Саме цей напрямок реформи децентралізації з впевненістю можна назвати надвідповідальним. Скорочення кількості шкіл з малою чисельністю учнів, дискомфорт дитини в новому середовищі, труднощі із транспортним сполученням- це лише перші болісні новації ,які відразу спадають на думку. Саме тому результат повинен бути вартим всіх ризиків, а управлінці на місцях компетентними та професійними.
Реорганізація мережі навчальних закладів в рамках децентралізації процес тривалий, проте неминучий. Зміни на краще передусім залежать від ідей та людей, що їх втілюватимуть.
Найважливішою в цій реформі є точно не законодавча база чи досвід провідних країн світу, у чому намагаються переконати можновладці. Головне діти, які здобуватимуть освіту у нових реаліях, вони і стануть визначником ефективності та якості реформи, саме їхні знання та здобутки будуть вектором розвитку України.
Опорна школа є "пілотним проектом" і , сподіваємось, що діти не стануть черговими жертвами неефективних та недієвих реформ.

                                                                                                                                                                         Автор: Ольга Бухальська

Останнє редагування

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  vk-new  fc  od  tweet

Вхід

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.