Голос-Інфо

Інтернет-радіо

A+ A A-

Сьогодні Інтернету 30 років

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

12 березня 1989 року англійський фізик і інженер Тім Бернерс-Лі представив керівництву Європейського центру ядерних досліджень (ЦЕРН) проект єдиної системи організації, зберігання і загального доступу до інформації. Веб-браузер вчений назвав Всесвітньою мережою (World Wide Web). Згідно із задумом творця, «мережа» повинна служити середовищем, в якій кожен може поділитися знаннями з іншими.

Історія Всесвітньої мережі почалась ще в 60-х роках XX століття з того, що Міністерство оборони США поставили задачу розробки надійної системи передачі інформації на випадок війни. Агентство передових досліджень США (ARPA) запропонувало розробити для цього комп'ютерну мережу, назвши її ARPANET (англ. Network Research Projects Agency).

Перша передача даних по комп'ютерній мережі відбулася 1969 року. Професор університету Лос-Анджелеса зі своїми студентами намагався увійти до комп'ютера Стенфорда і передати слово «login». Успішно передали лише перші дві букви L і O. Коли вони надрукували букву G, система не витримала навантаження і сталась помилка з'єднання , однак революція в області Інтернету відбулася.

У 1971 році в США була створена мережа з 23 користувачами. Також була створена перша програма для відправлення електронної пошти по мережі. А в 1973 році до Всесвітньої павутини підключився Університетський коледж Лондона і Державні служби в Норвегії, мережа стала міжнародною. У 1977 році число користувачів Інтернету досягло 100, в 1984 - 1000, в 1986 році їх було вже більше 5000, в 1989 - більш 100 000. У 1991 році в (ЦЕРН) був реалізований проект World Wide Web (WWW). У 1997 році нараховувалося вже 19,5 мільйонів користувачів мережі Інтернет.

Автор: Сухобока Юлія


Ми у Instagram
Наш канал у Telegram
Останнє редагування

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.