Голос-Інфо

Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 130
A+ A A-

Ранок 20 березня українці почнуть із затемнення Сонця

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Часткове затемнення Сонця можна буде спостерігати в Україні 20 березня зранку. Загалом Місяць під час цього цікавого природного явища закриє собою для спостерігачів приблизно половину денного світила.

- Як повне, це затемнення можна буде спостерігати у північній частині Атлантичного океану та у Північному Льодовитому океані. У нас 20 березня 2015 року буде видно часткове сонячне затемнення, - розповів для читачів 20minut.ua завідувач відділу фізики планетних систем Головної астрономічної обсерваторії Національної Академії Наук України Анатолій Відьмаченко. - За київським часом початок затемнення - о 9.09, максимальна фаза - о 9.45, а завершення - о 10.21.
Тож, якщо буде сприятлива погода, за затемненням зможе спостерігати кожен охочий.
- Місяць закриє до 0,6 площі Сонця, тобто, приблизно половину. У жодному разі не можна спостерігати за затемненням неозброєним оком. Краще робити це через темне скло, наприклад зелене чи коричневе від пляшки. Найпростіший спосіб - взяти звичайне скло і закіптявити його 5-6 сірниками, - пояснює фахівець.
Можна дивитися і через скло від щитків, які використовують для захисту зору зварювальники.
- Загалом у 2015-му відбудеться чотири затемнення, із них два - Місяця, - продовжує Анатолій Відьмаченко. - Але місячне затемнення 4 квітня і сонячне - 13 вересня з території України спостерігати не можна буде. Ми зможемо побачити повне місячне затемнення 28 вересня.

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  vk-new  fc  od  tweet

Вхід

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.