Голос-Інфо

Інтернет-радіо

A+ A A-

Супрун пояснила, чому відвідувачам лікарень НЕ потрібні бахіли

Оцініть матеріал!
(3 голосів)

В.о. мініста охорони здоров'я спростувала міф про те, що всім відвідувачам лікарень потрібно одягати бахіли. За її словами, у клініках розвинених країн такої практики немає. Більше того, у жодних нормативних документах України не вказані вимоги, які зобов’язують носити бахіли.

У більшості українських лікарнях усіх відвідувачів змушують одягати бахіли, а іноді навіть категорично забороняють заходити без них у медзаклад. Крім того, бахіли зазвичай не безкоштовні – їх пропонують придбати в найближчій аптеці. Виявляється, що це – не необхідність!

Уляна Супрун наголошує, що єдині місця в лікарні, де варто їх носити, – це операційні та приміщення, які потребують асептичних умов. Тобто там проводяться інвазивні втручання й існують ризики виникнення і передачі інфекції, адже використання бахіл може забезпечити мінімальний фізичний бар'єр від мікроорганізмів.

Водночас в.о. міністра охорони здоров'я наводить дослідження, які не підтверджують ефективності такого методу захисту. Наприклад, науковці півроку вимірювали різницю між тим, як розповсюджується інфекція, як довго перебувають пацієнти та як часто помирають у відділенні інтенсивної терапії, коли персонал і відвідувачі одягають бахіли та коли не одягають. Значущої різниці знайдено не було.

Ініціатива щодо одягання бахіл на кожного, хто переступає поріг лікарні, зазвичай йде від медзакладу. І має на меті зменшити роботу прибиральниць, а подекуди й нажитися за рахунок гаманця пацієнта.

"Невиправдане використання бахіл у таких обсягах, як це відбувається зараз – економічно необґрунтовано та не несе відчутної користі ані медзакладу, ані відвідувачам. Крім того, величезна кількість викинутих одноразових бахіл забруднює планету. А псування екології має набагато гірші наслідки для здоров’я людей, аніж сліди від взуття на підлозі", – резюмує Уляна Супрун.

Джерело
Ми у Instagram
Наш канал у Telegram

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.