Голос-Інфо

Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 150
A+ A A-

На Прикарпатті збільшилися обсяги споживання газу

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

За перше півріччя 2017 ПАТ "Івано-Франківськгаз" транспортувало 400 млн куб. м природного газу.

Це майже на 11% більше, ніж за аналогічний період минулого року, повідомили в прес-службі компанії.
Найбільший приріст протранспортованого газу припадає на побутових споживачів - 34 млн куб. м. Крім населення наростили обсяги, порівняно з минулим роком бюджетна сфера і ТКЕ: на 1,4.млн куб. м і 3 млн куб. м відповідно. Зате промисловість - єдина категорія споживачів природного газу, для якої скоротилися обсяги розподілу енергоресурсу.
"Збільшення обсягів розподілу газу для населення пов'язане перш за все з діючою системою субсидування, що не спонукає споживачів до економії. У середньому один субсідіант використовує в два рази більше природного газу, ніж споживач, який платить за газ грошима", - зазначив комерційний директор ПАТ "Івано-Франківськгаз" Віктор Кедик.
У прес-службі його інформацію підтвердили на прикладі. Сім'я з трьох осіб, що не оформила субсидії і проживає в квартирі площею 100 кв. м з автономним опаленням газом, протягом року використовує зазвичай 860 куб. м. Зате сім'я з такою ж кількістю членів сім'ї і площею приміщення, маючи державну допомогу, використовувала майже 2160 куб. м газу.
"Таким чином, діюча система нарахування державної допомоги органами соцзахисту субсидій сприяє збільшенню використання енергоресурсу. Більш того, багато споживачів спеціально нарощують витрати газу для того, щоб в подальшому їм не зменшили субсидію", - відзначили в прес-службі.
У той же час, згідно з наданою інформацією, система бюджетних розрахунків за субсидії призводить до дефіциту обігових коштів в газорозподільних компаніях. По-перше, розрахунки по субсидіях, які оформляються протоколами, неможливо направити на виплату заробітної плати працівникам або на закупівлю матеріалів для ремонту газопроводів та інших пунктів інвестпрограми. По-друге, бюджетна компенсація за субсидії та пільги надходять зі значною затримкою.
"Ці фактори для "Івано-Франківськгазу" є критичними, адже саме населення є основним клієнтом компанії: на цю категорію споживачів припадає 70% протранспортованого газу. При цьому частка пільг і субсидій становить понад 53% від надходжень компанії", - підкреслили в прес-службі.
За прогнозами фахівців газового господарства, до кінця року обсяги споживання зростуть ще на 2-5%. Однак, як заявили в "Івано-Франківськгазі", через перераховані проблеми, компанія і надалі буде відчувати дефіцит тарифної виручки що спрямовується на підтримку і розвиток газорозподільної системи. Для усунення цієї перешкоди необхідно відділення плати за розподіл газу від загальної вартості блакитного палива і монетизація субсидії.

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  vk-new  fc  od  tweet

Вхід

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.