Голос-Інфо

Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 183
A+ A A-

Про молодь та саморозвиток - ексклюзивне інтерв'ю з Наталією Марчук

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Як часто Ви думаєте про молодь та розвиток нашого міста? Чи можливо аналізуєте свої дії та їхню сумісність з можливостями? Ми завітали в гості до одного з найбільших університетів Івано-Франківська та провели цікаву розмову з кандидатом політичних наук, асистентом кафедри журналістики ДВНЗ "Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника" Наталією Василівною Марчук.

Відомо,що кожне покоління відрізняється одне від одного. Як можна охарактеризувати теперішню молодь?

-Працюючи в університеті, у мене є можливість спілкуватися із молоддю різного віку та виокремлювати цікаві тенденції. Про сучасну молодь можу сказати, що вона дуже прогресивна та активна. Молоді люди поєднують навчання з роботою або розвивають свої хобі у способи заробітку,  активно проводять вільний час, пропагують здоровий спосіб життя, люблять подорожувати і займаються саморозвитком.  Разом з тим, є і негативні фактори. Ми живемо в еру цифрових технологій і це впливає на спосіб мислення та поведінку абсолютно всіх людей. Для молоді особливо важко зрозуміти вплив цифрових технологій бо їй здається, що так було завжди і немає з чим порівняти. Доступність інформації та ресурсів робить всіх лінивими. Навіщо вчитися якщо Google все знає? Молодь не хоче зосереджуватись на одній справі та заглиблюватися в деталі.

Справді, Google знає багато, то ж якому джерелу інформації варто довіряти більше : книзі чи всесвітній павутині?

-Дуже цікаве і водночас провокативне запитання. В Інтернеті інформація швидше оновлюється і є значно актуальнішою, а в книгах вона є краще перевіреною та якіснішою. В мережі Інтернет важко розпізнати «хорошу» і «погану» інформацію, все написане сприймається як істина. Книги перед друком проходять серйозні перевірки, відповідні фахівці обов’язково  надають рецензії  і рекомендації до друку тому для мене книги є значно авторитетнішим джерелом інформації. Але будь-яке джерело інформації варто перевіряти і не забувати про критичне мислення.

А як,на Вашу думку, в еру «інформаційного буму» організувати свій час,щоб все встигати та ще й розвивати всебічно свою особистість, не зациклюючись на чомусь одному?

-Із досвіду скажу, що найкращий спосіб правильної організації часу – планування. Потрібно ставити собі цілі на рік/місяць/тиждень/день і розбивати цілі на конкретні завдання. Щодо саморозвитку можу сказати одне – головне не боятися і наважитись здійснити давно омріяне. Найкраще відвідувати різні курси, таким чином важче відкласти самоосвіту «на потім» яке в переважній більшості випадків переростає в «ніколи».

"Через терни до зірок", а які студентські програми допомогли колись Вам здобути цінний досвід?

-Я була дуже активною студенткою і під час навчання подавала заявки на різноманітні програми і конкурси. Можу відзначити стипендіальну програму «ЗАВТРА.UA» від Фонду Віктора Пінчука. Також корисною для мене була участь у Програмі стажування у Верховній Раді України від ГО «Ліга Інтернів». Із програм, в яких не брала участі особисто, але які можу порекомендувати, назву стажування в іноземних університетах по програмі Erasmus+, волонтерство через European Voluntary Service та програму академічних обмінів  імені Фулбрайна.

То які ж "складові" потрібно змішати, щоб отримати "секрет успіху" ?

-Перш за все, потрібно визначити для себе особисто який сенс ми вкладаємо в слово «успіх». Не варто порівнювати себе із кимось іншим і запозичати чужі критерії.. Ще для досягнення успіху потрібно бути егоїстом в позитивному сенсі і любити себе, знати свої сильні і слабкі сторони і розвивати свої особливості. Всі історії успіху є унікальними,тому варто працювати над собою, бездоганно виконувати своє покликання в житті і надіятись на сприятливі  обставини. 

Розмовляла Тетяна Колибаб'юк

Медіа

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.