Голос-Інфо

A+ A A-

Сьогодні православні християни відзначають перенесення мощів святителя Івана Златоуста

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Іван Золотоустий – великий вселенський учитель та ієрарх, помер в 407 році в місті Комани на шляху до місця заслання, засуджений по підступам імператриці Євдоксії за сміливе викриття пороків, що панували в Константинополі, передає Ukr.Media.

Перенесення його чесних мощей із Коман в Константинополь відбулося в 438 році, через 30 років після смерті святителя, при синові Євдоксії імператорі Феодосії II (408-450).

Святитель Іоанн Златоуст користувався гарячою любов'ю і глибокою повагою народу, і скорбота про його передчасну кончину жила в серцях християн.

Учень святителя Іоанна, святий Прокл, Патріарх Константинопольський (434-447), здійснюючи Богослужіння у храмі Святої Софії, виголосив проповідь, в якій, прославляючи святителя Іоанна, говорив: "Іван! Життя твоє многотрудна, але смерть славна, гріб твій блаженний і відплата рясно по благодаті і милосердя Господа нашого Ісуса Христа. Про благодать, препобеждающая межі, місце і час!

Місце препобедила любов, межа знищила незабутня пам'ять, і місцем не обмежилися чудеса святителя". Присутні в храмі, глибоко зворушені словом святителя Прокла, не дали навіть йому закінчити проповідь та одностайно стали благати Патріарха клопотати перед імператором, щоб мощі святителя Іоанна були перенесені в Константинополь.

Імператор, переконаний святителем Проклом, дав згоду й повелів перенести мощі святителя Іоанна, але послані ним люди ніяк не могли підняти святі мощі до тих пір, поки імператор, зрозумівши свою помилку, не надіслав послання до святителю Іоанну, смиренно просячи у нього пробачення за себе і за свою матір Євдоксії.

Послання зачитали біля гробу святителя Іоанна і після цього легко підняли мощі, внесли їх на корабель і доставили в Константинополь. Рака з мощами була поставлена в церкві святої мучениці Ірини. Патріарх відкрив труну: тіло святителя Іоанна виявилося нетлінним. Цар, припавши до труни зі сльозами, просив вибачення.

Народ весь день і ніч не відходив від раки. Ранок раку з мощами святителя було перенесено в церкву святих Апостолів. Народ вигукнув: "Прийми престол твій, отче!" Тоді Патріарх Прокл і клірики, які стояли біля раки, побачили, що святитель Іоанн відкрив уста і промовив: "Мир всім".

У IX столітті на свято на честь перенесення мощів святителя Івана Златоуста написані церковні співи.

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.