Голос-Інфо

A+ A A-

Замовляння, традиції і прикмети 10 лютого на Єфремов день

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

10 лютого за народним календарем: Єфрем Сірін, Єфремов день, Єфрем-ветродуй, прибаутник, запечник, сверчковий самовидець, іменини будинкового, домна, кудеси, передає Ukr.Media.

Традиції

На Єфрема не можна вбивати в будинку ніяких комах: ні тарганів, ні клопів, ні цвіркунів — домовик образиться. Селяни були впевнені, що хвороби і нещастя, які з'являються з цього дня, походять від лихого домовика. Чаклуни і знахарі запевняли, що домовика можна вгамувати кудесами; а щоб його завжди тримати в покорі, потрібно ставити на ніч гостинці. Кудеси, унимающие лихого будинкового, полягають у наступному: чаклун, покликаний у двір, рівно опівночі зарізав півня, випускав кров його на голик (віник) і вимітав усі кутки в хаті і на подвір'ї. Все це відбувалося до співу останніх півнів. Для смирення будинкового після вечері залишали на загнетке горщик каші. Вірили, що рівно опівночі домовик виходить з-під печі, вечеряє і цілий рік буває смиренний і догідливою.

Замовляння 

В цей день роблять привороти і закоти через вітер; добре в цей день заговорюють болі в спині, попереку, в руках і ногах; читають звернення до матінки-місяці приріст добробуту (якщо з цим днем збіглася фаза зростаючої місяця).

Зима для знахаря тим хороша, що ловче йому працювати. Розгуляється вітер – знахар тут же на вулицю і кричить в пургу потаємні заповітні слова. Пускає за вітром змова на любов:

Тринадцять ветрей, тринадцять вихорів,

Ідіть з-за гір, підніміть горі,

Нашлите на раба Божого (ім'я),

Щоб він сумував, сумував,

Світу білого не бачив.

Кличте його до мене вдень, при сонці,

Увечері при місяці,

Нашлите йому муку Господню по мені,

Рабі божої (ім'я).

Амінь.

Не випадково знахарі завжди так чекають вітряних днів, адже вітер здатний проникнути туди, куди не може потрапити людина. Він скрізь знайде людини і донесе до нього слова майстра. Тому вітер в старовину і цінували, і побоювалися його одночасно: він міг принести не тільки слова любові, але і хвороби, і псування.

Замовляння на лікування хворих ніг і рук

Якщо людина страждає захворюваннями кісток: артрит, артроз, ревматизм, остеоартроз і т. д., потрібно на другий день Страсного тижня, тобто у вівторок, стати на поріг свого будинку і тричі сказати молитву:

Господи Боже, допоможи!

Свята Богородиця, благослови!

Я виговорюю з усіх суглобів мій біль,

Я проганяю святою молитвою свою хворість.

Піди, хворий, з моїх рук і моїх ніг,

Переступи, біль моя, мій поріг.

Будьте ви, мої слова, міцні і ліплення,

До тіла мого цепки.

Ключ, замок, мову.

Амінь. Амінь.

Амінь.

Прикмети 

Вітер на Єфрема — до сирого літа.  До тепла синіє повітря над лісом.

Чорніє сам ліс — до тепла

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.