Голос-Інфо

A+ A A-

Федорин день і чому не можна прибирати в хаті

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Починали 9 червня збирати квіти деревію для приготування лікарських засобів, знімали і спалювали ловчі пояси яблунь, передає Ukr.Media.

Раніше день Федори відзначався 27 травня за старим стилем. Відомо, що саме її в народі називали колючою на язик. В цей день селяни забороняли жінкам і дівчатам розмовляти один з одним – це, за прикметами, обіцяло велику біду. Побутувало вірування, згідно з яким, слух або плітка, з'явилися саме в цей день, обійдуть все село, і всі жителі села дізнаються новину. Також казали, що сваритися 9 червня не можна, оскільки «Федора за рогом намагається дізнатися про худому».

Намагалися не мести хату 9 червня, оскільки вірили, що домовик забирається під віник, і його можна вимести разом з сміттям, а значить, своє щастя упустити, адже нікому буде охороняти сім'ю. Навпаки, будинкового 9 червня намагалися задобрити, причому особливо старалися в цьому люди, чия діяльність безпосередньо була пов'язана з торгівлею. Кидали за грубку кілька монет і сподівалися на те, що це в майбутньому допоможе отримати хороший прибуток.

У православній церкві крім Федори 9 червня вшановується пам'ять священомученика Ферапонта, єпископа Садийского, який жив в III столітті і відомий як учень преподобного Сергія Радонезького. Саме Ферапонт став засновником Білозерського монастиря.

Що стосується мучениці Феодори (Федори), то вона постраждала за віру в Христа в 304 році разом з Дідимом воїном, який її захищав.

Народні прикмети на 9 червня

  1. На сході сонця дуже душно – буде дощ найближчим часом
  2. Хмарна погода вдень 9 червня, але до вечора хмари зникають – прикмета того, що можна чекати ясного наступного дня
  3. Якщо в цей день зробити прибирання в будинку, то можна щастя своє вимести з хати.

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.