Голос-Інфо

A+ A A-

Дивне походження 9 популярних забобонів

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Щіпка солі, кролики і стукання по дереву: дізнайтеся про дивовижну історію походження цих загальних забобонів.

Цікаво, чому ж навіть у сучасному світі ми й досі забобонні? Можливо, причина криється у їх походженні.

Число 13

Страх перед числом 13, мабуть, є одним з найвідоміших забобонів. Фактично, triskaidekaphobia (тріскайдекафобія - офіційна назва фобії) припадає принаймні на 10 відсотків населення. Один з найдавніших міфів, що оточують нещасливе число 13, був пов'язаний з помилкою у канцелярській справі, де 13-й закон був опущений з одного з найстаріших юридичних документів світу - Кодексу Хаммурапі. Потім є Юда Іскаріот, 13-й гість, який прибув на Тайну вечерю. Подібне явище відбулося і в скандинавській міфології, коли пустотливий бог Локі був 13-м членом обідньої вечірки в Валгаллі, порушуючи баланс 12 богів, які вже були там.

Носити кролячу лапку

Цей забобон випливає з древніх вірувань тотемізму - духовного зв'язку між тваринами і людьми. Якщо плем'я вважало, що вони походять від кроликів, то було цілком звично носити на собі частини тіла кролика, особливо лапки. Лапка також є фалічним символом, який представляв собою зростаючу родючість, рясний врожай і удачу. Кельтські племена вірили, що кролики можуть говорити з підземними богами і духами завдяки своїм норам - ще одна причина, чому носіння кролячої лапки може принести удачу.

Знайти чотирилисту конюшину

Згідно з Scientific American, шанси знайти чотири листа на конюшині є один до 10.000, що робить удачею вже сам факт знаходження такої рослини. Але удача такої конюшини датується ще періодом Адама і Єви. Легенда свідчить, що коли Адам і Єва йшли з Едемського саду, Єва, як сувенір, вирвала конюшину з чотирьох листків. Інша теорія відноситься до давнього кельтського світу, коли вважалося, що чотирилисна конюшина допоможе відвернути злих духів. Існувала також середньовічна теорія, що володіння цією щасливою рослиною дозволяло побачити фей.

Носити чорний колір для трауру

Хоча ви не могли б навіть подумати про це, носіння чорного одягу випливає з забобонів: за даними HuffPost, багато стародавніх культур насправді вважали смерть заразною, і було розумно уникати того, хто недавно був біля мертвої людини. У Римі, одягаючись повністю у чорне, це був спосіб повідомити, що людина була у присутності смерті.

Ламати кісточку бажань

Традиція розламування кістки - фукули індички, качки або курки з'являється на День Подяки, але люди звикли загадувати бажання на кістках птахів ще з близько 700 р. до н.е. Етруски вірили, що птахи можуть розповісти про майбутнє, а висушення, а потім погладжування їх кістки може дати силу передбачення і здійснити бажання. Коли римляни прийняли це марновірство, вони почали розламувати кістки навпіл, щоб поширити удачу. Зрештою, розламування кістки стало дією, завдяки якій можна отримати здійснення бажання.

Розсипати сіль

Починаючи з епох, коли було важко дістати сіль і вона була дуже дорогою, розсипання солі вважалось жахливою невдачею. Це може сигналізувати про проблеми в стосунках, погану прикмету, або як запрошення диявола насіяти хаос у будинку. Картина Леонардо да Вінчі "Таємна вечеря" відзначає це марновірство, зображуючи розсипану сільничку біля ліктя Юди Іскаріот. На щастя, є швидке виправлення ситуації: просто перекиньте сіль через ліве плече, де диявол чекає. Вона потрапляє в очі диявола і засліплює його, щоб він не побачив, як ви розсипали сіль.

Постукати по дереву

Ця поширена і стійка звичка походить від стародавніх язичницьких культур, які вважали, що духи і боги знаходяться у деревах. Стукання по дереву може викликати захист. І тоді виникає протилежна теорія, що стукання по дереву лякає злих духів. Тим не менш, британський фольклорист Стів Руд вважає, що походження цього забобону більш сучасне: стукіт по дереву для удачі відноситься до дитячої гри 19-го століття під назвою "Tiggy Touchwood", де діти були в "безпеці" у грі тільки тоді, коли вони торкалися деревини.

Підкови

Коли кельтські племена почали мігрувати до теперішньої Північної Європи і Британських островів близько 400 р. до н. е., вважаючи, що місцеві феї бояться залізної зброї загарбників, кельти підвішували підкови над своїми дверними проходами, щоб запобігти заклинанням цих злих істот.

Загадати бажання на вії

Ви можете подякувати Британії та Ірландії 18-го століття за всі побажання, які ви хочете загадати на втраченій вії. Версія із Шропшира, Англія рекомендує, що якщо у вас випадає вія, щоб ви поклали її на тильну частину руки, загадали бажання, і викинули її через плече. Якщо вона злітає з вашої руки, то ваше бажання здійсниться. Інший підхід, який користується популярністю серед школярів Корніш, полягав у тому, щоб помістити вію на кінчик носа або на тильну частину руки. Якщо людина зможе її здути, то її бажання здійсниться.

Джерело


Ми у Instagram
Наш канал у Telegram

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.