Голос-Інфо

A+ A A-

20 березня - свята, іменини, день в історії

Оцініть матеріал!
(2 голосів)
Свята сьогодні 
Всесвітній день Землі
Наші суїцидальні настрої коли-небудь припиняться. Суспільний настрій потрібно і можна міняти. Це доводять багато подій, які виникають іноді зовсім спонтанно, але мають позитивний настрій і добру волю. Одна з подібних подій сталася на початку 70-х років минулого сторіччя. Це була акція, котра пройшла 22-го квітня 1970-го року і була організована відомим американським активістом і політиком, сенатором Конгресу Сполучених Штатів Америки Гейлордом Нельсоном і групою студентів Гарвардського університету під керівництвом Денніса Хайеса. Метою цієї акції було привернення уваги широкої громадськості до крихкості екосистеми нашої планети. Акція мала несподіваний успіх на хвилі численних студентських рухів тих років, переросла в щорічну популярну подію і поширилася по всій Землі. У багатьох країнах вона стала відзначатися в день весняного рівнодення, який в залежності від календаря випадає на 20-е або 21-е березня.
 
Всесвітній день здоров’я ротової порожнини
Жінки на 20% краще за чоловіків розрізняють солодкий смак, вони також на 10% є більш чутливими до кислої їжі. Цей факт пояснюється фізіологією організму. У жінок більше смакових рецепторів, тому основна частина жіночого населення Землі любить цукерки, тістечка та інші солодощі.
На язику розташовуються так називається смакові сосочки, в кожному з яких знаходиться близько 100 клітин-рецепторів, вони живуть в середньому до 10 днів, після чого замінюються новими. Тому протягом життя людина може відчувати смак однієї і тієї ж їжі по-різному. Смакові рецептори розташовані не тільки на язику. Близько 10% таких рецепторів розташовуються на внутрішній стороні щік і піднебінні.
 
День Незалежності Республіки Туніс
Зараз сучасна Республіка Туніс, мусульманська країна на півночі Африки узбережжі Середземного моря, яка межує на південному сході з Лівією і на заході з Алжиром. Це найменша за площею Арабська держава Північної Африки з населенням близько 11 млн. людей. Отримала незалежність від Франції 20 березня 1956 року. Форма правління в країні - демократія. Права жінок в країні враховуються, можна сказати. Багато представниць жіночої статі живуть практично на рівних зі своїми чоловіками. Так, наприклад, велика кількість жінок тут водять машину, є жінки-поліцейські.
 
День весняного рівнодення
Якщо стати на лінії екватора в день рівнодення, можна побачити сонце прямо над головою.
Тільки двічі на рік Сонце сходить точно на сході і заходить точно на заході. Це явище спостерігається в дні весняного і осіннього рівнодення. У день рівнодення центр Сонця можна спостерігати рівно 12 годин.
Важливою віхою зміни сезонів є день весняного рівнодення, астрономічний початок весни. Як відомо, навесні день збільшується, а ніч скорочується. І 20-21 березня наступає момент, коли тривалість дня і тривалість ночі стають рівними. Такий день називається днем весняного рівнодення.
 
Міжнародний день щастя
Враховуючи, що прагнення до щастя є основоположною метою людства, Генеральна Асамблея ООН  28-го червня 2012- го року, на своєму 118-му пленарному засіданні прийняла відповідну резолюцію, в якій запропонувала всім державам - членам і структурам самої системи організації Об’єднаних Націй, а також і іншим регіональним і міжнародним організаціям, широкому громадянському суспільству, включаючи як неурядові організації, так і приватних осіб, відзначати Міжнародний день щастя, і постановила щорічно проводити його 20-го березня.
 
Іменини: Марія, Антоніна, Надія, Ксенія, Євдокія, Ганна, Катерина, Іван, Павло, Микола, Василь, Омелян
 
Цей день в історії:
 
1602 — Голландська Ост-Індійська компанія запропонувала папери на часткове володіння товариством. Це перші акції в історії економіки;
1792 — Національна асамблея Франції схвалила застосування при стратах гільйотини;
Joseph Beaume. «Наполеон залишає острів Ельбу. 26 лютого 1815 р.» (1836)
1815 — Наполеон I Бонапарт повернувся до Парижа після ув'язнення на острові Ельба. Початок правління «ста днів»;
1854 — у США засновано республіканську партію;
1917 — український історик Михайло Грушевський обраний головою Центральної Ради;
1933 — біля Мюнхена побудовано перший у Німеччині концтабір Дахау. Його першими в'язнями були опозиціонери уряду — комуністи та соціал-демократи;
1934 — у гавані Кіля інженер Рудольф Кюнгольд, що очолював дослідницьку лабораторію військово-морського флоту Німеччини, вперше випробував радар;
1956 — Туніс здобув незалежність;
Кадр із гри S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl (2007)
2003 — початок війни в Іраку;
2007 — вийшла комп'ютерна гра S.T.A.L.K.E.R. українського розробника GSC Game World.
 

Ми у Instagram
Наш канал у Telegram

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.