Голос-Інфо

A+ A A-

09 червня - свята, іменини, день в історії

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Свята сьогодні
День працівників текстильної і легкої промисловості
Легка промисловість включає 25 підгалузей, широке коло підприємств і організацій. До неї відносяться такі види промисловості, як текстильна промисловість, бавовняна, лляна, вовняна, шовкова, трикотажна, швейна, шкіряна, хутряна, взуттєва та ряд інших галузей.
Це свято, що існує вже більше 25 років, було засноване Указом Президії Верховної Ради СРСР від 01.10.80г. «Про святкові і пам’ятні дні».
В Україні День працівників текстильної і легкої промисловості відзначається відповідно до Указу Президента України від 9 червня 1994 року № 285/94, у другу неділю червня і носить назву «День працівників легкої промисловості».
 
Шавуот
Шавуот - свято дарування Тори, тобто морального закону, вільному єврейському народу. Він відзначається 6-го числа єврейського місяця Сиван і є в Ізраїлі вихідним днем.
На івриті слово «Шавуот» означає «тижні» - сім тижнів, відлік яких починається з другого дня Песаха. За переказами, цього дня Мойсей отримав на горі Синай скрижалі Заповіту з десятьма заповідями. Заповіді містять основи всієї людської моралі, без якої не може обійтися ні один народ і жодна людина. Крім того, Мойсей отримав усні заповіді, частину яких записав (вийшов сувій П’ятикнижжя - Письмова Тора), а частина - Усна Тора - були записані тільки через 1500 років, після руйнування Другого Храму. Запис Усної Тори являє собою багатотомний твір - Талмуд, а також багато інших книг, у свою чергу об’єднаних загальною назвою Мідраш.
В 2019 році Шавуот припадає на 9 червня.
 
Іменини: Анастасія, Іван, Леонід, Леонтій, Петро
 
Цей день в історії:
 
1534 — Жак Картьє відкрив річку Святого Лаврентія
1847 — російський імператор Микола I підписав вирок, за яким маляр і поет Тарас Шевченко віддавався в солдати
1898 — Велика Британія отримала від Китаю територію Гонконгу в оренду терміном на 99 років
1934 — на екранах уперше з'явився герой мультфільмів каченя Дональд Дак
1994 — президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв оголосив про перенесення столиці з Алмати до Акмоли (колишній Цілиноград, нині Астана)
1995 — у Сочі президенти Росії й України підписали договір про розподіл Чорноморського флоту СРСР
 

Ми у Instagram
Наш канал у Telegram

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.