Голос-Інфо

A+ A A-

НАЗК внесло до Ради зміни до Закону про політичні партії в Україні

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Національне агентство з питань запобігання корупції підготувало і подало на розгляд робочої групи при Комітеті Верховної Ради України  з питань запобігання і протидії політичній корупції  зміни до Закону України «Про політичні партії в Україні» щодо напрямків використання політичними партіями коштів, повідомила Голова Національного агентства Наталія Корчак.

«В законодавстві має бути чітко визначено, на які саме цілі можуть бути використані кошти, отримані партією з державного бюджету, і що саме означає поняття «статутна діяльність» партії. Ми  пропонуємо  робочій групі розглянути наші пропозиції. Це стосується доповнення статті 17-1 та статті 17-3 Закону», - зазначила Корчак.

За словами Наталії Корчак, статтю 17-1 Закону пропонується доповнити частиною третьою, в якій би зазначалося, що бюджетні кошти  спрямовуються на фінансування статутної діяльності політичних партій (здійснення заходів з реалізації завдань, визначених статутом політичної партії), не пов’язану з їхньою участю у виборах народних депутатів України, виборах Президента України і місцевих виборах.

Зокрема, на:  

оплату праці штатних працівників статутних органів політичної партії, її місцевих організацій;

сплату податків, зборів, інших обов’язкових платежів; 

оплату послуг фінансових установ, послуг зовнішнього фінансового аудиту;

придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю;

придбання предметів довгострокового користування, вартість  яких становить не більше 8 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня року, в якому відбулося їх придбання;

придбання програмного забезпечення;

оплату видатків на відрядження (окрім закордонних);

оплату  комунальних послуг та енергоносіїв, послуг поштового зв’язку, телекомунікаційних послуг, крім послуг з виготовлення та розміщення реклами партії;

створення і функціонування громадських приймалень партії;

організацію та проведення партією петиційних кампаній;

проведення з’їздів, конференцій, нарад, круглих столів з питань, які пов’язані з реалізацією завдань партії;

створення та діяльність при політичній партії наукових, експертних, аналітичних, дослідницьких центрів з розробки програмних документів партії, проектів законопроектів та підзаконних актів, інших ініціатив партії;

оплату послуг з оренди приміщень, автомобілів, оргтехніки, матеріалів для забезпечення основної статутної діяльності.

Також  Національне агентство пропонує   у частині другій статті 17-3 Закону слова «політична партія зобов’язана» замінити на слова «політична партія, а також місцева організація політичної партії, яка в установленому порядку набула статусу  юридичної особи, зобов’язані».  

Наталія Корчак зауважила, що ці пропозиції подано  відповідно до існуючого практичного досвіду з реалізації повноважень Національного агентства в частині запобігання політичній корупції та, зокрема, здійснення контролю за дотриманням законодавства щодо фінансування політичних партій, дотриманням встановленого порядку надходження та використання коштів виборчих фондів, вжиття заходів щодо осіб, в діяннях яких є ознаки правопорушень у цій сфері. 

Джерело: ukrainepravo.com

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.