Голос-Інфо

Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 189
A+ A A-

НБУ підвищив облікову ставку до 16%

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Правління Національного банку України прийняло рішення підвищити облікову ставку до 16% річних з 26 січня 2018 року. Більш жорстка монетарна політика сприятиме поступовому зниженню споживчої інфляції та її поверненню в цільовий діапазон у середині 2019 року.

Про це повідомляє прес-служба НБУ

У 2017 році споживча інфляція зросла до 13.7% і, таким чином, перевищила ціль Національного банку 8% ± 2 в.п., встановлену Основними засадами грошово-кредитної політики на 2017 рік та середньострокову перспективу.

У НБУ сподіваються, що протягом 2018-2020 років інфляція поступово знижуватиметься, однак прогнознують, що у 2018 році інфляція залишатиметься високою: 8.9% загальна і 8.2% базова.

З-поміж факторів, які можуть сповільнити інфляційний тиск, у Нацбанку називають подальшу співпрацю з Міжнародним валютним фондом.

Зокрема, очікується надходження близько 2 млрд дол. США від МВФ, а також отримання Урядом кредитів від ЄС та Світового банку. Це дасть змогу збільшити міжнародні резерви до 20.5 млрд дол. США (або 3.7 місяця імпорту майбутнього періоду) на кінець 2018 року.

У разі відсутності суттєвих ознак зниження інфляційного тиску в найближчій перспективі, Національний банк може вдатися до подальшого підвищення облікової ставки для повернення інфляції до встановлених середньострокових цілей.

Джерело: ukrainepravo.com

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.