Голос-Інфо

A+ A A-

6 лютого набирає чинності закон щодо посилення відповідальності за несплату аліментів

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко під час прес-конференції передає Ukr.Media.

«Обмеження будуть застосовуватися не постійно, не на все життя до котрогось із батьків, а виключно на той період, поки той з батьків, який має борг, не погасить повністю цей борг перед своєю дитиною», - зазначив Петренко.

Серед обмежень, які будуть застосовуватися з 6 лютого щодо злісних неплатників, спрощена процедура заборони виїзду за кордон для тих з батьків, які понад 6 місяців сукупно не сплачують аліменти своїй дитині.

«З завтрашнього дня починає діяти через систему автоматизованого обміну процедура, за якою державний виконавець зобов'язаний при наявності сукупного боргу батька перед своєю дитиною внести постанову, яка забороняє виїзд такому батькові за кордон», - пояснив міністр.

За його словами, раніше тільки 18% батьків фактично обмежувалися у виїзді за кордон.

Друга новація, на якій зупинився міністр, - обмеження у праві користування транспортними засобами для батьків, які ухиляються від сплати аліментів понад 6 місяців, у праві полювання, використання зброї.

«Із завтрашнього дня починає працювати автоматизований обмін інформацією між Міністерством юстиції і Міністерством внутрішніх справ, за яким боржники, які понад 6 місяців сукупно не сплачують аліменти, будуть позбавлятися права керувати транспортним засобом, права носіння зброї, полювання на період, поки вони не погасять заборгованість перед дитиною», - розповів Петренко.

Окрім того, зазначив міністр, з набранням чинності закону, державний виконавець отримує право складати протокол і направляти його до суду для застосування до боржника адмінвідповідальності у вигляді суспільно-корисних робіт.

«Думаю, через такий інструмент ми зможемо вирішити і соціальну проблему кожної територіальної громади по заповненню робітничою професією конкретними людьми, які не сплачують аліменти своїм дітям. Думаю, це буде хороша мотивація для дієздатних чоловіків піти офіційно на роботу і сплатити борг перед своєю дитиною», - вважає міністр.

Серед новацій, які вводяться з набранням чинності закону і норма, за якою той з батьків, хто ухиляється від сплати аліментів, втрачає на цей період право на згоду іншого з батьків на виїзд дитини на короткий термін за кордон на навчання, лікування чи відпочинок.

«Це теж буде хороша мотивація для таких батьків, і в першу чергу, для мами - не просити, не принижуватися, щоб дитина отримувала догляд. З цього приводу ми проведемо роботу з нашими центрами безоплатної правової допомоги для того, щоб роз'яснити нашим мамам в першу чергу, яким чином користуватися цією новацією і яким чином правильно отримати постанову державного виконавця і виїхати зі своєю дитиною за кордон на короткий період часу», - зазначив Петренко.

Як повідомлялося, 6 лютого набирає чинності закон щодо посилення відповідальності за несплату аліментів.

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.