Голос-Інфо

Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 130
A+ A A-

Кабмін vs Коломойський: у боротьбі за сфери впливу постраждає населення — Рябцев

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Держава і фінансово-промислова група «Приват» так і не змогли поділити сфери впливу в галузі видобутку та переробки нафти, відзначають експерти.

На їхню думку, наслідки такого конфлікту негативно відіб'ються в першу чергу на простих платник«Укртранснафта» відновила прокачування нафти на Кременчуцький нафтопереробний завод, який входить до складу «Укртатнафти». Як повідомлялося, «Укртатнафта» пробула без нафти кілька днів. Причиною стала аварія на трубопроводі в Гадяцькому районі. Принаймні, так заявили представники «Укртранснафти». У зв'язку з цим і була зупинена подача нафти. Тим не менш, працівники «Укртатнафти» виїжджали на місце аварії і не виявили яких-небудь пошкоджень.

Про справжні причини таких збоїв у роботі компаній радіостанція Голос Столиціпоговорила із заступником директора Науково-технічного центру «Психея» Геннадієм Рябцевим.

Що відбулося насправді? Чи справді це була якась несправність?

— Безумовно, приводом може послужити якась поломка або вихід з ладу частини нафтопроводу. А справжня причина полягає в тому, що зараз одна з провідних олігархічних груп країни конфліктує з представниками виконавчої влади. І припинення прокачування нафти є наслідком ось цієї ось боротьби.

Так це тиск на владу з боку олігархів, або навпаки, тиск влади на одну з бізнес-груп?

— Влада намагається через державний апарат вплинути на бізнес, однак спробуйте вплинути на групу «Приват». Це може закінчитися і такими акціями, як маски-шоу, і показовими виступами робітників підприємств, у тому числі й акціями підгодованих профспілок.

У чому все-таки суть конфлікту?

— Суть конфлікту в тому, що держава втратила можливості впливу на найбільшу видобувну компанію «Укрнафта» і найбільшу переробну компанію «Укртатнафта», хоча в обох компаніях має досить великі пакети акцій. Фінансово-промислова група «Приват», яка контролює ці підприємства, звикла розпоряджатися в них, як справжній господар. Вони не звертають уваги на тих, хто намагається якимось чином напоумити бізнес — тобто нагадати, що він має якісь певні обов'язки, у тому числі і соціальні зобов'язання, в тому числі і перед бюджетом України, в тому числі і перед нами, як громадянами України. В результаті отримуємо всі ці конфлікти, які постійно виникають останнім часом.

Була гучна історія з відкачаною з магістральних нафтопроводів нафтою, яка зникла, і зараз представники «Укрнафти» і «Укртатнафти» заявляють, що ця нафта нібито знаходиться в резервуарах. Держава позбавлена можливості проконтролювати, скільки саме нафти видобувається компанією «Укрнафта» і скільки нафти переробляється компанією «Укртатнафта», так як ці дані вважаються комерційною таємницею. Тому не можна простежити долю цих 675 тисяч тон нафти, наскільки мені пам'ятається, які були відкачані без дозволу Кабміну і кудись зникли. Те ж саме стосується і всіх цих конфліктів з приводу того, хто повинен керувати «Укрнафтою», «Укртранснафтою» і «Укртатнафтою». Тобто усіма компаніями, які складають кістяк нафтового бізнесу фінансово-промислової групи «Приват».

До яких наслідків це все може призвести?

— Як завжди, буде розплачуватися платник податків — тим, що бюджет недоотримав дивіденди від діяльності компанії, і тим, що ФПГ борються за сфери впливу. Нам, як споживачам нафтопродуктів, від цього прийдеться туго.

Тобто не можна говорити, що винна тут тільки група «Приват»? Виходить, що і держава грає свою роль?

— Безумовно, у всіх «рильце в пушку». Все це відбувається від того, що у нас на перше місце поставлений не закон, а інтереси великого капіталу.


Читати повністю: http://newsradio.com.ua/2015_08_03/Kabm-n-vs-Kolomojskij-u-borotb-za-sferi-vplivu-postrazhda-naselennja-Rjabcev-2026/

 


Читати повністю: http://newsradio.com.ua/2015_08_03/Kabm-n-vs-Kolomojskij-u-borotb-za-sferi-vplivu-postrazhda-naselennja-Rjabcev-2026/

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  vk-new  fc  od  tweet

Вхід

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.