Голос-Інфо

A+ A A-

У Раді хочуть встановити штрафи за порушення правил перевезення дітей

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Законопроектом пропонується встановити адміністративну відповідальності за порушення правил перевезення дітей, передбачених у Правилах дорожнього руху.

Правилами дорожнього руху визначено, що забороняється перевозити дітей, зріст яких менше 145 см або тих, що не досягли 12-річного віку, – у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу; дітей до 16-річного віку в кузові будь-якого вантажного автомобіля; організовані групи дітей у темну пору доби.

Разом з тим, відсутність законодавчої норми щодо відповідальності за порушення правил перевезення дітей, призводить до їх вибіркового використання. Це призводить до масового ігнорування встановлених правил перевезення дітей, а особливо, до ігнорування в користуванні автокріслами, хоча наслідком може стати загибель дитини.

«В країнах з високим рівнем безпеки руху штраф складає значну частину від доходу і тому більшість водіїв перевозять дітей в автокріслах. Наприклад, у Німеччині порушники правил платять штраф у розмірі 60 євро, Чехії – 78 євро, Естонії – до 400 євро, Польщі – 35 євро», – зазначають автори законопроекту.

Зокрема, пропонується, аби порушення правил перевезення дітей тягнуло за собою накладення штрафу на водія в розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн).

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною десятою цієї статті, -

тягне за собою накладення штрафу на водія в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Під транспортними засобами слід розуміти всі види автомобілів, трактори та інші самохідні машини, трамваї і тролейбуси, а також мотоцикли та інші транспортні засоби.

Автори законопроекту зазначають, що необхідність прийняття законопроекту обумовлена значним рівнем смертності та травматизму на українських дорогах. Чималу частку серед постраждалих становлять саме діти.

Джерело


Ми у Instagram
Наш канал у Telegram

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.