Голос-Інфо

A+ A A-

Посол США : Україна змінюється

Оцініть матеріал!
(3 голосів)

Через два роки після Революції гідності керівники України, стимульовані активним, залученим і свідомим громадянським суспільством, провели складні політичні та економічні реформи, щоб наблизити країну до її європейського майбутнього. Вони зробили це в умовах конфлікту на Сході, організованого Кремлем, і тяжкої економіки, успадкованої від епохи Віктора Януковича. Ці обставини роблять досягнення останніх двох років ще більш надихаючими.

Зміни не пройшли легко, вони вимагали великих жертв. Як сказав віце-президент США Джо Байден під час свого візиту, щоб вшанувати пам'ять тих, хто віддав так багато — передусім на Майдані, а потім у Донбасі, — кожен з нас зобов'язаний відповісти на виклик історії і допомогти побудувати єдину, демократичну Україну.

Найкращий пам'ятник Небесній сотні — це Україна, яка по‑справжньому позбулася корупції, кумівства та клептократії. Це Україна, пов'язана міцнішими узами з Європою, що забезпечить нові можливості, нове зростання і дасть можливість новому поколінню реалізувати закладений Богом потенціал.

Легко загубитися в щоденних політичних і бюрократичних зусиллях у напрямку економічних реформ. У такі часи важливо не зводити очей з горизонту — слідкувати за трендами, а не заголовками. Визнати, що зміни відбуваються і прогрес є — чи то у Верховній раді, Національному банку, поліції або реформованому НАК Нафтогаз України. Насправді, це найвизначніший прогрес в історії України.

В такі часи важливо не зводити очей з горизонту — слідкувати за трендами, а не заголовками
Протягом останніх двох років країна провела успішні президентські, парламентські та місцеві вибори у відповідності з міжнародними нормами. Ви працюєте над вашою програмою МВФ. Ваша валюта стабілізувалася, і ви відновили свої резерви. Ви наполегливо працювали, щоб відновити довіру до України з боку міжнародного фінансового співтовариства. В Україні з'явилася нова, чесна національна поліція, яка отримала найцінніший актив — довіру суспільства. Ви досягли прогресу в області децентралізації, розширивши повноваження місцевої влади, щоб покращити якість послуг для громадян. Економічне зростання повертається, а нова зона вільної торгівлі з Євросоюзом відкрила захоплюючі можливості для реалізації невикористаного економічного потенціалу України.

Ми всі згодні, що можна і потрібно зробити більше, особливо у сфері боротьби з корупцією. Але прогрес останніх двох років показує, що Україна змінюється.

На Майдані і після нього ви показали всьому світу, що, коли українці тримаються разом, ні клептократ, ні олігарх, ні будь-яка іноземна сила не може зупинити вас.

Побудувавши відкритий, демократичний уряд, який проводить реформи і дійсно служить народу, лідери України можуть показати світові, що повернення до минулого не буде. Це те, заради чого тисячі людей стояли на Майдані. Це те, за що віддали свої життя герої Небесної сотні і тисячі тих, хто загинули, захищаючи свою країну від невідступного російського агресора. Їхня жертва – ваш борг.

У дусі Майдану керівництву України слід поставити інтереси українського народу вище вузькопартійних і особистих інтересів. Вони можуть використати цю можливість і допомогти Україні по праву зайняти своє місце серед вільних, демократичних, західних націй. Це майбутнє, якого український народ хоче і заслуговує. І це найкращий спосіб вшанувати надії, мрії і пам'ять тих, чия кров і мужність дали Україні ще один шанс на свободу.

Джеффрі Пайєтт
Посол США в Україні
- НВ

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  vk-new  fc  od  tweet

Вхід

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.