Голос-Інфо

A+ A A-

Редакція нового закону про ЖКГ розорить українців

Оцініть матеріал!
(4 голосів)

У Верховній Раді очікується нова редакція закону про житлово-комунальні послуги, яка передбачає нарахування пені за несвоєчасну оплату комуналки.

Передбачається, що вона буде дорівнювати 0,1% від його суми за кожен день прострочення.

Про це пише Дзеркало тижня.

Треба відзначити, що зараз в Україні рівень оплати послуг ЖКГ падає, а збитки комунальних підприємств зростають. Можливість оформити п'ятирічну «розстрочку» на оплату комунальних послуг ситуацію виправити не змогла.

У 2016-му було укладено 36 тис. договорів про погашення реструктуризованої заборгованості на загальну суму 165 млн грн. Сума внесених платежів з урахуванням довгострокових договорів склала і того менше — 102,6 млн грн. На тлі більш ніж 12-мільярдного приросту боргів тільки за минулий рік виглядають ці ініціативи, м'яко кажучи, блідо.

Введення пені для неплатників, на думку влади, буде мотивувати громадян платити за боргами за ЖКГ. Однак багато експерти з цим не згодні. З одного боку, розмір пені виглядає відносно невеликим, якщо мова йде про платіжці півтори тисячі і заборгованості в пару місяців (хоча в перерахунку на 12 місяців «накопує» 36,5% річних), з іншого — якщо в сім'ї дійсно немає грошей на оплату самого рахунку, пеня достатнім мотиватором не стане.

Раніше повідомлялося, що на кінець грудня 2016 року заборгованість населення за централізоване опалення та гаряче водопостачання становила 9,4 млрд, за газопостачання — 6,4 млрд, за утримання будинків і прибудинкових територій — 2,4 млрд, за централізоване водопостачання — 1,5 млрд, за вивезення побутових відходів — 0,4 млрд, за електроенергію — 3,3 млрд грн. Разом — 23,4 млрд боргів. Стверджується, що ця сума виникла не за рік, але тільки за 2016-й «накопичилося» 12,5 млрд., тобто заборгованість зросла більш ніж удвічі.

За матеріалами: from-ua.com

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  vk-new  fc  od  tweet

Вхід

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.