Голос-Інфо

A+ A A-

Рада скасувала розшук тих, хто ухиляється від військової служби

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Верховна Рада України внесла зміни в закон "Про військовий обов'язок і військову службу". Згідно з цим зміни відбувається звільнення від поліції розшуку тих, хто ухиляється від військової служби.

Як передає "Інтерфакс-Україна", на засіданні парламенту в четвер за прийняття в цілому проекту закону №2925 проголосували 237 народних депутатів.

Прийнята в першому читанні версія законопроекту зобов'язувала органи місцевої влади, керівників підприємств і організацій сповіщати призовників і військовозобов'язаних про їх виклик у військові комісаріати, а також забезпечувати їх своєчасне прибуття за викликом.

Однак це та деякі інші положення законопроекту викликали дискусію серед депутатів. У підсумку нардепи погодилися підтримати закон у цілому лише з поправкою народного депутата Тараса Пастуха, яка викладає статтю №38 закону в новій редакції.

В результаті з статті 38 були виключені майже всі положення, що стосуються порядку повідомлення призовників і військовозобов'язаних органами виконавчої влади та керівництвом підприємств і організацій, де вони працюють. В тому числі з цієї статті був виключений пункт 3, який свідчив: "Органи Національної поліції у встановленому законом порядку зобов'язані за зверненнями військових комісаріатів або органів місцевого самоврядування, що ведуть військовий облік, проводити розшук, затримання і доставку у військові комісаріати громадян, які ухиляються від виконання військового обов'язку, а також передавати в двотижневий термін у військові комісаріати або в органи місцевого самоврядування, що ведуть військовий облік, відомості про випадки виявлення громадян, які не перебувають, але повинні перебувати на військовому обліку".

Також тепер житлово-експлуатаційні організації не зобов'язані повідомляти призовників про їх виклик у військові комісаріати, як і подавати відомості про призовників і військовозобов'язаних військкоматам або виконкомам місцевих рад, на які покладено ведення обліку призовників і військовозобов'язаних.

У новій редакції статті залишилися лише положення про те, що виконкоми місцевих рад, керівники підприємств та закладів на вимогу військових комісаріатів зобов'язані сповіщати призовників і військовозобов'язаних про їх виклик у військові комісаріати, а ті громадяни, що призиваються на військову службу, в свою чергу, зобов'язані своєчасно прибути за викликом.

За матеріалами: lb.ua

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  vk-new  fc  od  tweet

Вхід

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.