Голос-Інфо

Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 189
A+ A A-

Як можна оформити аліменти

Оцініть матеріал!
(3 голосів)

Міністр юстиції України Павло Петренко нагадав українцям процедуру отримання аліментів. Про це він написав на своїй сторінці у Твіттері.

Правова пам’ятка зроблена у межах проекту #НаКоженДень.

Міністр пояснює, що оформити аліменти можна за ініціативою платника. Один із батьків може подати заяву за місцем роботи, місцем виплати пенсії, стипендії про відрахування аліментів на дитину з його заробітної плати, пенсії, стипендії, вказавши у ній розмір та строк.

За бажанням батьки можуть укласти договір про сплату аліментів, у якому визначаються розмір та строки виплат (договір укладається у письмовій формі та засвідчується нотаріально).

У разі неможливості досягнення між батьками домовленості про добровільне відрахування, кошти на утримання дитини можуть бути присуджені за рішенням суду.

Крім того, той з батьків, на користь якого присуджено аліменти на дитину, може самостійно подати заяву про виконання виконавчого документа про відрахування аліментів із зарплати, пенсії, стипендії або іншого доходу платника аліментів, у порядку визначеному Законом України «Про виконавче провадження» для добровільного виконання рішень про стягнення періодичних платежів. 

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів».

Запроваджено нові засоби примусового виконання рішень відносно боржників, які мають заборгованість зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців. Зокрема, Законом встановлюється тимчасове обмеження таких осіб у праві виїзду за межі України, тимчасове обмеження боржника у праві керування транспортними засобами, тимчасове обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною зброєю, тимчасове обмеження боржника у праві полювання.

Джерело: ukrainepravo.com

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.