Голос-Інфо

A+ A A-

Відкрити власний бізнес — це реально для ветерана, варто лише зробити перший крок

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Триває набір учасників бойових дій, військовослужбовців Збройних Сил, звільнених у запас, або тих, кого планують на звільнення, і членів їхніх родин на безкоштовні курси проекту з перепідготовки та соціальної адаптації «Україна — Норвегія»

Проект започатковано 2003 року з ініціативи Міністерства закордонних справ Норвегії за участю українських партнерів. У ньому було передбачено професійну перепідготовку звільнених військовослужбовців та членів їхніх родин. Курси проводили викладачі вишів по всій Україні, сьогодні це майже 20 вищих навчальних закладів, зокрема Вінницький політехнічний університет, Національний університет «Львівська політехніка» тощо. Десять років тому слухачі ознайомлювалися з базовими поняттями з економіки та справочинства й училися користуватися сучасною комп’ютерною та оргтехнікою. Із 2015 року стартував новий етап розвитку проекту, пріоритетом якого стала психологічна й соціальна адаптація учасників бойових дій

— Російсько-українська війна змінила акценти в нашому навчальному процесі, — розповідає викладач із менеджменту та маркетингу, кандидат економічних наук, доцент Вінницького національного технічного університету, директор Центру «Норвегія — Україна» Юрій Бурєнніков. — Найбільшої допомоги в ресоціалізації потребували, звісно, військові, які поверталися з району бойових дій. Скажу відверто, 2015-го було складно. Траплялося, що викладачі відмовлялись працювати з учасниками бойових дій. Вони не могли їм пояснити, навіщо вивчати комп’ютерні технології чи англійську, коли йде війна і вбивають їхніх побратимів. Навчити чогось людину, яка тільки-но повернулася з війни, неможливо, адже вона перебуває у важкому психологічному стані. Тому частина слухачів просто полишала навчання. Тож довелося змінити програму й запровадити обов’язкову психологічну допомогу. Сьогодні в нашому проекті працюють два психологи: один надає індивідуальні консультації, другий розповідає у групі про основи психології.

Загалом курс навчання триває три місяці в обсязі 500 академічних годин. Є два семестри — весняний та осінній. Одна третина навчального часу передбачає викладання лекційного матеріалу, 2/3 — практичні заняття. Напрями професійної перепідготовки вибирають на підставі аналізу ринку праці в кожному регіоні, де виконують проект, а також аналізу можливостей навчальних закладів. Найактуальнішими є такі дисципліни: малий бізнес, менеджмент підприємницької діяльності, інформаційні технології, енергозбереження та ресурсоефективність. У Вінниці — підприємництво та інформаційні технології в бізнесі.

— Наша головна мета — показати, що відкрити власний бізнес реально та що непотрібно боятися робити перші кроки. Ми вчимо працювати з мінімальними інвестиціями. Минулого року в нас училися дві дружини учасників бойових дій — Олеся Власюк і Катерина Світайло. Вони вже прийшли з ідеєю та власним продуктом — екологічними подушками, набитими лушпинням гречки. Під час курсів ми доопрацювали цю бізнес-ідею, і сьогодні дівчата вже закуповують виробничу лінію для виготовлення дрібносерійної продукції. До подушок додали й сидіння на стільці та інші вироби. До речі, ця ідея зацікавила наших норвезьких партнерів, які бачать перспективи її реалізації на закордонному ринку. Інший напрям навчання — бізнес-технології в Інтернеті. Навчаємо, як використовувати соціальні мережі не тільки для спілкування та пошуку новин, а й для продажу продукції. Також надаємо юридичну підтримку, — каже Юрій Бурєнніков.

Окрім цього, шість годин на тиждень слухачі курсів вивчають англійську мову. Для тих, котрі не мають змоги ходити на всі заняття, викладачі створили сторінку в Інтернеті, на якій викладають завдання. Можливий і такий варіант, коли викладач пояснює онлайн пропущену тему. Окремі заняття проводять керівники компаній, які розповідають про власний бізнес та нюанси підприємницької діяльності, вони можуть запропонувати роботу учасникам курсів.

— І, звісно ж, до нас приїжджають викладачі з Норвегії, — завершує розмову Юрій Бурєнніков. — Цього року це була Ірина Роддвік, яка здобуває ступінь доктора філософії в Університеті NORD. Цікаво, що в науку вона прийшла з бізнесу, тож мала чим поділитися з нашими слухачами. Запланована тригодинна зустріч перетворилася на дводенні заняття. Пані Ірина представила реальні бізнес-кейси з усієї України, зі слухачами вона розбирала проблеми й шляхи їхнього розв’язання на прикладі підприємств, які вже працюють. Також вона пояснила механізми виходу вітчизняної продукції на закордонний ринок.

Випускники курсів отримують свідоцтво про професійну перепідготовку державного зразка, спільний сертифікат Університету NORD й українського вишу та спільний диплом МЗС України й Міноборони Норвегії. Щоб записатись на навчання, потрібно звертатися в місцеві спілки ветеранів і громадських організацій. Залучені до проекту впродовж року після завершення семестру мають надавати допомогу учасникам у працевлаштуванні та започаткуванні власного бізнесу.

Джерело


Ми у Instagram
Наш канал у Telegram

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.