Голос-Інфо

A+ A A-

Івано-Франківську область поділять на 5 районів (ФОТО)

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Усю область поділять на п'ять районів з центрами в Івано-Франківську, Калуші, Коломиї, Надвірній та Косові.

Стільки ж районів буде ще у двох областях – Львівській та Дніпропетровській. Якщо не враховувати тимчасово окупованих територій, то це найбільше число районів по областях (бо в Луганській передбачається  поділ 3+3, а в Донецькій – 5+3). В інших пропонується поділ на 4 або 3 райони.

Віце-прем’єр і міністр регіонального розвитку та будівництва Геннадій Зубко презентував нову модель адміністративно-територіального устрою України. Вона передбачає, що замість 465 існуючих у нашій державі районів буде сформовано 102, з яких 10 – на тимчасово окупованій території Донбасу та у Криму.

На своїй сторінці у Facebook Зубко оприлюднив мапу щодо кількості майбутніх районів. Передбачається, що на Івано-Франківщині буде п’ять районів, замість нинішніх 14.

За методикою, яку застосовує міністерство, новий район має бути географічно цілісним, без анклавів, налічувати не менше як 150 тис. населення. Центрами районів мають бути обласні центри та міста, що на відстані понад 30 км від межі обласного центру і в яких не менше як 50 тис. населення. Зона доступності від будь-якого населеного пункту району до його центру має бути у межах 60 км.

Реформа передбачає, що більшість послуг жителям громад будуть надаватися на базовому рівні, тобто у громадах. Місцеві державні адміністрації виконуватимуть контрольно-наглядову функцію. У районах також залишаться підрозділи центральних органів виконавчої влади (Державної міграційної служби, ДСНС, Державної виконавчої служби, Пенсійного фонду, Нацполіції тощо), окружні суди та місцева прокуратура.


Ми у Instagram
Наш канал у Telegram
Останнє редагування

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.