Голос-Інфо

Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 150
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 186
A+ A A-

Діти з гірської місцевості хочуть вчитися у своїх школах, - Олександр Співаковський (Відео)

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

15 червня в Івано-Франківській облдержадміністрації відбулось виїзне засідання комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

Присутні чиновники, керівники шкіл та вчителі обговорили проект закону «Про базову освіту» та проект рішення комітету Верховної Ради «Гірська загальноосвітня школа: стан, проблеми, перспективи розвитку (на прикладі Івано-Франківської області)».
Перший заступник Голови Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України Олександр Співаковський наголосив , що восени на систему освіти чекають значні зміни, зокрема прийматиметься базовий закон «Про освіту», який і піднімає проблему гірських шкіл. Закон спрямований на оптимізацію освіти, саме тому для ефективного його виконання необхідно досягнути консенсусу.
Напередодні депутати відвідали школи і на власні очі побачили, з якими труднощами щодня стикаються діти та педагогічний колектив. Близько трьохсот шкіл в Івано-Франківській області мають статус гірських і відповідно низку проблем: забезпечення транспортом, учні у деяких віддалених селах долають до 9 км, щоб дістатись навчального закладу або найближчої зупинки , перебої із гарячим харчуванням, через відсутність конкуренції і специфіку місцевості ( погані дороги або їх відсутність), такі школи частіше потребують ремонту та оновлення матеріально-технічної бази.
Депутати спільно намагаються на законодовчаму рівні знайти шляхи вирішення проблем з яким стикається кожна школа, котра має статус гірської.
«Якщо ми закриємо гірські школи, то люди думатимуть: "Все, це тупік цієї території, нема нічого, це кінець. Коли ми хочемо закрити таку школу, ми повинні думати про зміни інтереси наших дітей і про розвиток території. Якщо закриваємо, ми віддаємо цю землю не знати кому, але люди там точно вже не будуть». – додав Співаковський.

Останнє редагування

Add comment


Security code
Refresh

МИ НА YOUTUBE

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  vk-new  fc  od  tweet

Вхід

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.