Голос-Інфо

Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 187

Інтернет-радіо

A+ A A-

Настрій не залежить від виразу обличчя - вчені

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Голландські вчені спростували гіпотезу мімічного зворотного зв'язку, що є однією з найважливіших тем в сучасній психології. Відповідно до цієї гіпотези, настрій людей залежить від їх поз і виразів обличчя. Вперше таке припущення в XIX столітті сформулював американський філософ і психолог Вільям Джеймс, а після багато досліджень підтверджували цю гіпотезу, інформує Ukr.Media.

Одним з головних досліджень на тему був експеримент 1988 року. Тоді фахівці просили добровольців посміхнутися, тримаючи зубами олівець. Їх посмішка виходила широкою, і всі люди говорили про поліпшення власного настрою. Однак якщо їх просили насупитися з затиснутим губами олівець, то реакція на подразники вже не була такою позитивною.

У 2015 році вчені в рамках «проекту відтворюваності» повторили 100 класичних психологічних досліджень. Відзначається, що відтворити їм вдалося лише дві третини результатів. Вчені розповіли, що старі висновки дослідження 1988 року помилкові і наявність олівця в роті не впливає на настрій людини. За словами вчених, тоді вибірка респондентів була замалою.


Ми у Instagram
Наш канал у Telegram

МИ НА YOUTUBE

ПОГОДА

КУРС ВАЛЮТ

залишайся на зв`язку

    you  fc  tweet  inst

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї без посилання на сайт, суворо заборонено.